Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policja: Dzięki właściwej reakcji, nie doszło do tragedii!

Policja: Dzięki właściwej reakcji, nie doszło do tragedii!

19.09. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który znajdując się pod wpływem alkoholu wsiadł do samochodu i odjechał.

- Informację o lekkomyślnym kierowcy policjanci otrzymali od innego uczestnika ruchu, który wskazał kierunek, w jakim odjechał sprawca. 42-latek chwilę później był już „w rękach” funkcjonariuszy, którzy sprawdzili jego stan trzeźwości, jak się okazało miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie - wyjaśnia asp. szt. Marta Stefanowska, rzeczniczka średzkiej policji.

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna odpowiadał już za podobne przestępstwo i został usunięty z "systemu punktowego". Posiadał też czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący do 2021 roku.

W efekcie stracił parowo jazdy i usłyszał zarzuty.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu mechanicznego, czy włączając się do ruchu jako rowerzysta, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych. Nie trzeba nikogo przekonywać, że wypity alkohol utrudnia podejmowanie szybkich, a jednocześnie właściwych reakcji, adekwatnych do sytuacji na drodze. Ponadto przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

No to ciach

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację