niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Policja: Nie bądź obojętny i zareaguj w porę!

Policja: Nie bądź obojętny i zareaguj w porę!

Śr, 13.11.2019 15:26

Kiedy następuje gwałtowne ochłodzenie, a temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, osoby bezdomne, które nie mają gdzie się schronić, narażone są na wyziębienie organizmu, utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego też w tym trudnym czasie średzcy policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjś los. Wystarczy jeden telefon, aby powiadomić odpowiednie służby, by udzieliły osobie potrzebującej odpowiedniej pomocy.Co roku policjanci, strażnicy miejscy i gminni oraz pracownicy GOPS systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Celem prowadzonych działań jest udzielenie tym osobom niezbędnych informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o adresach schronisk, noclegowni i jadłodajni, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

PLACÓWKI POMOCOWE NA TERENIE POWIATU ŚREDZKIEGO

Bezpłatna infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu – informacja m.in. o wolnych miejscach w schroniskach i jadłodajniach na terenie woj. dolnośląskiego telefon 08001660790

 1. Straż Miejska w Środzie Śląskiej– 55-300 Środa Śląska, ul. Pl. Wolności 4A, tel.: (71) 317-28-64
  2. Straż Gminna w Miękini -55-330 Miękinia, ul. Kościuszki 41, tel. (71) 732-92-28
  3. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej - 55-300 Środa Śląska, ul. Pl. Wolności 1, tel.: (71) 317-44-61
  4. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini - 55-330 Miękinia, ul. Kościuszki 41, tel. (71) 317-85-56
  5. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malczycach - 55-320 Malczyce, ul. Traugutta 15,  tel. (71) 317-92-23
  6. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostomłotach - 55-311 Kostomłoty, ul. Średzka 11A, tel.(71) 317-02-71
  7. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Udaninie - 55-340 Udanin, Udanin 86b, tel. (76) 870-92-41
  8.  Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża - 55-300 Środa Śląska, ul. Pl. Wolności 59, tel. (71) 317-23-78
  9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, 55-300 Środa Śląska - ul. Wrocławska 2, tel. (71) 396-89-62.

Policjanci apelują, aby widząc osobę bezdomną, samotną lub po prostu bezradną, której życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury, nie pozostawać obojętnym na jej los i przekazać informacje odpowiednim służbom pomocowym. Pamiętajmy, że od naszej szybkiej reakcji może zależeć ludzkie życie. Stosownej pomocy należy udzielić również osobom, które przebywają na zewnątrz lub w nieogrzewanych pomieszczeniach, a znajdują się pod wpływem alkoholu. Takie osoby pozostawione samym sobie, bez należytej pomocy, mogą być narażone na utratę zdrowia lub życia.

Przypominamy o narzędziu, które daje możliwość powiadamiania anonimowo Policji o osobach potrzebujących pomocy. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo o nim mowa, to aplikacja dzięki, której społeczeństwo ma możliwość dzielenia się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostanie przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyni się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Należy pamiętać, że w katalogu dostępnych zagrożeń oprócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również zagrożenia, które mają, bądź mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób. Wśród tych zagrożeń jest kategoria „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia! Powyższe informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 112, jak też z wykorzystaniem aplikacji Moja Komenda, czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

zima bezdomni2
powrót na górę
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 2 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 2 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 2 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 2 godziny temu.
 • Visła powiedział(a) Więcej
  Do.-  tak jest. Tylko,  że Polskich bohaterów  - Patriotów należy Czcić i Szanować.    A ... 3 godziny temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Jojo dziękuję, chętnie poczytam zgodnie z twoją sugestią. Pragnę zwrócić uwagę, że nasza dyskusja... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …