Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policja: Sytuacja była bardzo niebezpieczna

Policja: Sytuacja była bardzo niebezpieczna

16.12. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Przewoził kilkunastometrową rurę busem nie zważając na zagrożenie, jakie stwarza na drodze. Został zatrzymany przez średzkich policjantów.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej patrolując teren powiatu średzkiego zauważyli pojazd typu bus, który przewoził rurę o długości 12 metrów.

Znacznych rozmiarów „bagaż” z jednej strony wystawał przez boczną szybę, z drugiej zaś kilka metrów wychodził przez otwarte tylne drzwi  Sytuacja była bardzo niebezpieczna, bowiem kierujący przewoził przedmiot takich rozmiarów pojazdem do tego nieprzystosowanym, drogą krajową 94 i późnym wieczorem.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli. Mężczyzna usprawiedliwiał całą sytuację faktem, że jechał za nim kolega, który go asekurował.

Z uwagi na stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci polecili kierującemu zjechać z drogi. Podczas dalszych czynności okazało się, że pojazd nie posiada ważnych badań technicznych.

Na kierującego policjanci nałożyli grzywnę w postaci mandatu karnego za przewożenie bagażu wbrew przepisom ustawy Prawo o ruchu drogowym. Z kolei w związku z brakiem badań technicznych, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

(ms) / fot. kpp

bagaz rura1

 

 
Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

A co się stało z rurą? Dalej piechotą ją poniesli?

This comment was minimized by the moderator on the site

ha ha ha

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację