poniedziałek 28.09.2020

Imieniny: Luby Waclawa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policjanci codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną

Policjanci codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną

23.03. 2020

Od chwili wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny, umundurowani policjanci sprawdzają czy osoby nią objęte stosują się do wytycznych, wspierając tym samym służby sanitarne. Funkcjonariusze udzielają niezbędnej pomocy, a o zgłoszonych przez mieszkańców w kwarantannie potrzebach informują odpowiednie instytucje. Rolą mundurowych jest również przestrzeganie przed naruszeniem zasad kwarantanny oraz informowanie o grożących konsekwencjach.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń pozostania w miejscu odosobnienia. Nikogo nie trzeba przekonywać, że realizowanie przez społeczeństwo wytycznych służb jest niezwykle ważne w kontekście ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W czasie panującej epidemii również policjanci mierzą się z nowymi zadaniami i zagrożeniami. Dlatego tak ważne jest podporządkowanie się narzuconym rygorom.

Służby sanitarne każdego dnia wydają kolejne decyzje w sprawie obowiązku stosowania się do kwarantanny. Liczba osób zobowiązanych do pozostania w domu zmienia się z dnia na dzień. Funkcjonariusze wspierając działania służb sanitarnych, prowadzą nadzór nad osobami objętymi izolacją.

Policjanci nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną, korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych lub domofonów. Następnie w uzgodniony z tą osobą sposób potwierdzają jej obecność w danym miejscu.

Funkcjonariusze realizując nałożone na nich nowe obowiązki wyposażeni zostali w indywidualne środki ochrony. Dzięki temu w razie konieczności podjęcia interwencji wobec osoby objętej kwarantanną, zminimalizowane jest ryzyko rozprzestrzenienia wirusa na kolejne osoby.

W przypadku stwierdzenia przez mundurowych, że osoba poddana kwarantannie nie przebywa w swoim miejscu izolacji, grozić jej może kara finansowa w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe!

Jednocześnie apelujemy do wszystkich, aby zgłaszając interwencję i wzywając służby, poinformować o objęciu kwarantanną lub mogącym wystąpić zagrożeniu. Chory ratownik, policjant czy strażak, nie pomoże już innej osobie... - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

(ms) / fot. policja.pl

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

a to bardzo ciekawe ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Brawo Polonia! Super meczycho! Wielkie brawa też dla autora newsa - fajna relacja i zdjęcia profesk...
Autobus można też od razu nazwać CoronaCovidBus. Dzięki ... już raz na 2 tyg jak przyjdę na stadion...
zostań milicjantem i czepiaj się ludzi za brak kagańca lub sam miej go na twarzy-NIGDY trzeba być sz...
Najlepsza wizytówka Rucińskiego to te łuszczące się zdjęcia Środy na płocie kościoła.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.