poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Policjanci codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną

Policjanci codziennie kontrolują osoby objęte kwarantanną

Pn, 23.03.2020 22:34

Od chwili wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny, umundurowani policjanci sprawdzają czy osoby nią objęte stosują się do wytycznych, wspierając tym samym służby sanitarne. Funkcjonariusze udzielają niezbędnej pomocy, a o zgłoszonych przez mieszkańców w kwarantannie potrzebach informują odpowiednie instytucje. Rolą mundurowych jest również przestrzeganie przed naruszeniem zasad kwarantanny oraz informowanie o grożących konsekwencjach.Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń pozostania w miejscu odosobnienia. Nikogo nie trzeba przekonywać, że realizowanie przez społeczeństwo wytycznych służb jest niezwykle ważne w kontekście ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. W czasie panującej epidemii również policjanci mierzą się z nowymi zadaniami i zagrożeniami. Dlatego tak ważne jest podporządkowanie się narzuconym rygorom.

Służby sanitarne każdego dnia wydają kolejne decyzje w sprawie obowiązku stosowania się do kwarantanny. Liczba osób zobowiązanych do pozostania w domu zmienia się z dnia na dzień. Funkcjonariusze wspierając działania służb sanitarnych, prowadzą nadzór nad osobami objętymi izolacją.

Policjanci nawiązują kontakt z osobą objętą kwarantanną, korzystając z dostępnych urządzeń telekomunikacyjnych lub domofonów. Następnie w uzgodniony z tą osobą sposób potwierdzają jej obecność w danym miejscu.

Funkcjonariusze realizując nałożone na nich nowe obowiązki wyposażeni zostali w indywidualne środki ochrony. Dzięki temu w razie konieczności podjęcia interwencji wobec osoby objętej kwarantanną, zminimalizowane jest ryzyko rozprzestrzenienia wirusa na kolejne osoby.

W przypadku stwierdzenia przez mundurowych, że osoba poddana kwarantannie nie przebywa w swoim miejscu izolacji, grozić jej może kara finansowa w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe!

Jednocześnie apelujemy do wszystkich, aby zgłaszając interwencję i wzywając służby, poinformować o objęciu kwarantanną lub mogącym wystąpić zagrożeniu. Chory ratownik, policjant czy strażak, nie pomoże już innej osobie... - informuje oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

(ms) / fot. policja.pl
powrót na górę
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  Haha. Który kierowca się przyzna, że jeździ za szybko? Wystarczy sobie pojeździć trochę przez Ciechów.... 9 minut temu.
 • AD powiedział(a) Więcej
  przechodzę obok orlika w Środzie i nie mogę patrzeć na ten brud wokół- butelki, papiery, gówna psie, a... 21 minut temu.
 • Run4fun powiedział(a) Więcej
  Po lesie trzeba biegać a nie leżeć ;) 3 godziny temu.
 • ludź powiedział(a) Więcej
  Racja. Widać choćby po transporcie publicznym, który w prawdzie zwinął się przed kadencją pani wójt,... 4 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do wypowiedzi powyżej ::dzwonił jakiś oszust w sprawie paneli słonecznych,przedstawił sie Adam Bielecki.... 4 godziny temu.
 • ludź powiedział(a) Więcej
  W Piotrowicach świecą się chyba tylko latarnie przy ul. Głównej, ale już choćby Piersno jest... 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM