środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Policjanci i strażnicy o bezpiecznej drodze do szkoły

Policjanci i strażnicy o bezpiecznej drodze do szkoły

26.09. 2019

Średzcy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej oraz Straży Gminnej z Miękini, kontynuują spotkania z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Kolejne działania zostały przeprowadzone dla pierwszoklasistów, którzy pod czujnym okiem Komisarza Lwa uczyli się przechodzenia na drugą stronę drogi.

Prelekcje dla pierwszoklasistów to, obok kontroli terenów przy placówkach oświatowych, lustracji dróg pod kątem prawidłowości oznakowania i kontroli autokarów szkolnych, założenie realizowanych działań prewencyjnych pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”.

Aby zwrócić najmłodszym uwagę na właściwe zachowania na drodze, policjanci z Komendy Powiatowej Policji wraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej i Straży Gminnej w Miękini gościli w szkołach podstawowych w Środzie Śląskiej, Lutyni i Pisarzowicach, gdzie spotkali się z uczniami klas pierwszych.

Funkcjonariusze przypominali, jak prawidłowo przejść na drugą stronę, zwracali uwagę na zagrożenia, jakie mogą wystąpić podczas drogi do i ze szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe. Podczas spotkań była również mowa o numerach alarmowych.

Dzieci otrzymały od funkcjonariuszy elementy odblaskowe, plany lekcji a także pozowały do wspólnego zdjęcia z maskotką policyjną - Komisarzem Lwem.

Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację