środa 06.12.2023

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Policjanci rozbili grupę włamywaczy, która okradała domy i mieszkania na terenie Dolnego Śląska

SkomentujWłamywali się i okradali domy oraz mieszkania na terenie województwa dolnośląskiego. Policjanci operacyjni urządzili zasadzkę, w którą wpadli przestępcy. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech obcokrajowców w wieku od 32 do 50 lat. Policjanci odzyskali wiele skradzionych przedmiotów w postaci złotej i srebrnej biżuterii, telefonów, laptopów i pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa.


Fot. Policja Fot. Policja


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na podstawie działań operacyjnych zatrzymali trzech obcokrajowców w wieku 32, 43, 50 lat podejrzanych o kradzieże mienia.

Policjanci od pewnego czasu analizowali materiały dotyczące włamań i kradzieży do domów oraz mieszkań na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze sprawdzali zabezpieczone ślady i dowody. Na tej podstawie typowali osoby mogące mieć związek z tymi przestępstwami. Wielodniowe obserwacje i czynności w terenie pozwoliły na zawężenie kręgu osób, które mogły trudnić się tym procederem. To wszystko zaowocowało namierzeniem podejrzanych.

Funkcjonariusze kilka dni temu urządzili zasadzkę, w którą wpadli przestępcy. Policjanci operacyjni z komendy miejskiej i wojewódzkiej zatrzymali podejrzewanych na terenie powiatu wrocławskiego. W miejscu ich przebywania funkcjonariusze znaleźli wiele przedmiotów pochodzących z włamań takich jak: złoto, biżuterię, laptopy, telefony i pieniądze. Policjanci zabezpieczyli także 4 pojazdy, które mogły służyć do popełniania przestępstw lub podlegające zajęciu. Przestępcy próbowali jeszcze przed zatrzymaniem ukryć kradzione rzeczy w różnych miejscach tj. odkurzacz. Jednak dobrze zaplanowana policyjna akcja uniemożliwiła im tego typu działanie.

Część z zabezpieczonych przedmiotów funkcjonariusze zwrócili już pokrzywdzonym. Prosimy wszystkie osoby, które na załączonych zdjęciach rozpoznają swoje przedmioty, aby skontaktowały się z KMP we Wrocławiu.

Do tej pory policjanci udowodnili zatrzymanym 7 włamań i kradzieży z mieszkań i domów na terenie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze podejrzewają, że rozbita grupa ma na swoim koncie znacznie więcej przestępstw na terenie całego Dolnego Śląska. Obecnie trwa weryfikacja i szeroka analiza spraw, gdzie sprawcami mogli być zatrzymani mężczyźni. Ponadto szacowane są straty jakich dopuścili się zatrzymani.

Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Oławie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za tego typu czyny mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP i KWP we Wrocławiu

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.