czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policjanci spotkali się z maturzystami

Policjanci spotkali się z maturzystami

20.02. 2019

Zakończenie szkoły i wkraczanie w dorosłość wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji, co dalej robić, jaką podjąć pracę, jaki wybrać zawód. W tym trudnym dla młodego człowieka etapie życia postanowili pomóc średzcy policjanci, którzy zorganizowali spotkanie z uczniami klas trzecich i czwartych szkół ponadgimnazjalnych, aby zaprezentować zawód policjanta.

W spotkaniu, które odbyło się w Domu Kultury w Środzie Śląskiej, uczestniczyło blisko 150  uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2. Młodzież obejrzała film promujący służbę w Policji oraz prezentację multimedialną przybliżającą poszczególne etapy rekrutacji, w tym film obrazujący jeden z etapów – test sprawnościowy.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej podkreślili, że rekrutacja do służby w Policji jest realizowana w sposób ciągły, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz pod numerem telefonu 71/396-75-09. Na wszystkich zainteresowanych codziennie czeka również w siedzibie komendy pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia.

Celem spotkania było promowanie Policji oraz szacunku do instytucji stosujących i egzekwujących prawo, ze szczególnym uwzględnieniem roli i zadań funkcjonariuszy Policji w systemie ochrony życia i zdrowia ludzi, mienia oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dla uczestników przygotowano broszury informacyjne, kwestionariusze osobowe oraz plakaty.

Jeśli chcesz robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilne warunki pracy – już dziś możesz zostać policjantem. Z każdym rokiem zawód ten cieszy się coraz większym zaufaniem obywateli. To praca dla ludzi z pasją, w prestiżowej i państwowej instytucji. Zastanawiałeś się nad pracą w Policji? Zrób kolejny krok. Nie czekaj, aż ktoś inny zajmie Twoje miejsce.

Służba w Policji daje niepowtarzalną szansę zawodowego rozwoju. Liczna oferta szkoleń resortowych stwarza możliwość poszerzania horyzontów, zdobycia nowych umiejętności oraz pogłębiania wiedzy i doświadczenia w różnych dziedzinach.

Zostając policjantem, tworzysz ponad 100 - tysięczną formację, pomagającą obywatelom i dbającą o bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. To zawód dla profesjonalistów i ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian.

Spróbuj, bo naprawdę warto. Być może w ten sposób spełnisz również swoje ukryte marzenia. Policjant to zawód dający wiele satysfakcji, a wdzięczność osób, którym udzieliłeś pomocy, bywa bezcenna.

Przypomnijmy:

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
- Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej;

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej mieszczącej się przy ul. Św. Andrzeja 2, w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod nr tel. 71/396-75-09.

Organizujemy również DNI OTWARTE, podczas których można do nas przyjść w godzinach popołudniowych. Informacji o dniach otwartych należy szukać na naszej stronie internetowej.

Dokumenty można składać także w punkcie obsługi interesantów w holu głównym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wejście od ul. Podwale 31/33.

WYMAGANE DOKUMENTY:
- Podanie o przyjęcie do służby w Policji;
- Wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B);
- Dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
- Kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
- Książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową.

UWAGA: Kandydaci do służby w Policji, zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami, powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość

Formularze kwestionariusza osobowego można pobrać zarówno w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, jak i w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wymieniony formularz dostępny jest także na stronie internetowej Komendy Głównej Policji oraz na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Więcej informacji: TUTAJ

(ms) / fot. KPP

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…