sobota 25.09.2021

Imieniny: Aurelii Ładysława

Policjanci sprawdzają osoby na kwarantannie oraz przestrzeganie obostrzeń

Policjanci sprawdzają osoby na kwarantannie oraz przestrzeganie obostrzeń

Cz, 28.01.2021 13:16
 •  

Zagrożenie epidemiczne nie ustępuje. Od początku jego trwania policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, sprawdzając między innymi czy przestrzegane są obostrzenia.


W trakcie prowadzonych działań nadal uświadamiają mieszkańców jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. Ich lekceważenie spotyka się ze zdecydowaną reakcją, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób.

Średzcy policjanci wspomagają służby sanitarne, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W ramach podejmowanych działań sprawdzane są między innymi sklepy, hotele oraz środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, których dotyczą obowiązujące procedury wprowadzone na czas pandemii.

Jednocześnie w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń mieszkańców. Wszystkie te czynności mundurowi muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa.

Kolejny raz policjanci apelują mieszkańców o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Okres zimowy to czas, kiedy najczęściej chorujemy, przeziębiamy się, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa.

Pomyślmy zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakrywajmy nos i usta, najczęściej jak to możliwe dezynfekujmy dłonie, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się w jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Pomagajmy sobie wzajemnie, nie prowokujmy w przestrzeni publicznej niepotrzebnych konfliktów, by w tym trudnym dla wszystkich czasie wspólnie sobie pomagać, a tym samym ograniczyć ryzyko zakażenia.

Pamiętajmy - wykazując zrozumienie dla istoty zagrożenia i pomagając sobie wzajemnie, ograniczymy ryzyko zakażenia. Działania podejmowane przez policjantów i służby sanitarne mają na celu jedno - ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 72057

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Demon powiedział(a) Więcej
  A ja powiem tak jeba....wszystkich dilerów w Malczycach co diluja i uznają się za wielkich... 2 godziny temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  To jest początek grubszej akcji, oni po numerach telefonów namierzają. Lepiej przeczekać. 7 godzin temu.
 • Acab powiedział(a) Więcej
  Na komendzie przyklepią mu nie jedno, nagle się okarze, że to diler albo co. Będzie robił... 7 godzin temu.
 • Też Michał powiedział(a) Więcej
  Dobre pytanie na końcu Twojego postu. AR stwierdził, że FB Serwis nie wywiązywało się z... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…