piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Policjanci sprawdzają osoby na kwarantannie oraz przestrzeganie obostrzeń

Policjanci sprawdzają osoby na kwarantannie oraz przestrzeganie obostrzeń

Cz, 28.01.2021 13:16
 •  

Zagrożenie epidemiczne nie ustępuje. Od początku jego trwania policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, sprawdzając między innymi czy przestrzegane są obostrzenia.W trakcie prowadzonych działań nadal uświadamiają mieszkańców jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. Ich lekceważenie spotyka się ze zdecydowaną reakcją, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób.

Średzcy policjanci wspomagają służby sanitarne, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W ramach podejmowanych działań sprawdzane są między innymi sklepy, hotele oraz środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, których dotyczą obowiązujące procedury wprowadzone na czas pandemii.

Jednocześnie w tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń mieszkańców. Wszystkie te czynności mundurowi muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa.

Kolejny raz policjanci apelują mieszkańców o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Okres zimowy to czas, kiedy najczęściej chorujemy, przeziębiamy się, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa.

Pomyślmy zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakrywajmy nos i usta, najczęściej jak to możliwe dezynfekujmy dłonie, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się w jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Pomagajmy sobie wzajemnie, nie prowokujmy w przestrzeni publicznej niepotrzebnych konfliktów, by w tym trudnym dla wszystkich czasie wspólnie sobie pomagać, a tym samym ograniczyć ryzyko zakażenia.

Pamiętajmy - wykazując zrozumienie dla istoty zagrożenia i pomagając sobie wzajemnie, ograniczymy ryzyko zakażenia. Działania podejmowane przez policjantów i służby sanitarne mają na celu jedno - ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 72057
powrót na górę
 • Hieronim powiedział(a) Więcej
  Warto znać  Wyklętych - Niezłomnych z powiatu... 56 minut temu.
 • Blysk powiedział(a) Więcej
   Podporucznik Zdzislaw Badocha "Żelazny" .  Jeden z... 2 godziny temu.
 • ciekawski powiedział(a) Więcej
  to marek perlak czy Pani Kogutek pisze te posty? 2 godziny temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Pieniędzy nie ma bo CBA zabrało, w kasie echo,... 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…