poniedziałek 26.07.2021

Imieniny: Anny Mirosławy

Policjanci zatrzymali awanturnika, który odpowie za znieważenie i groźby

Policjanci zatrzymali awanturnika, który odpowie za znieważenie i groźby

Pt, 05.03.2021 13:03
 •  

Wywołał awanturę i ubliżał partnerce, a gdy zobaczył mundurowych, próbował uciekać. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz za grożenie im pozbawieniem życia.


Średzcy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który awanturował się i był agresywny wobec swojej partnerki. 30-latek nie zwracając uwagi na obecność funkcjonariuszy obrażał kobietę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, był wyraźnie pobudzony, a przy tym pod znacznym wpływem alkoholu. Awanturnik nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń, próbował też uciekać.

Policjanci w związku z zachowaniem mężczyzny zdecydowali o konieczności jego izolacji celem zapewnienia bezpieczeństwa kobiecie. Podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny w celu wytrzeźwienia. Ponadto w związku z przemocą stosowaną względem partnerki, mundurowi wszczęli wobec sprawcy procedurę „Niebieskie Karty”.

Podczas dalszych czynności 30-latek, jakby mało miał kłopotów, zaczął ubliżać policjantom, a także groził im pozbawieniem życia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał cztery zarzuty. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych poprzez kierowanie w ich stronę słów powszechnie uznanych za obelżywe. 30-letni średzianin musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania wobec mundurowych gróźb pozbawienia życia.

Ponadto w związku z wszczęciem procedury „Niebieskie Karty” dzielnicowy oraz przedstawiciele innych instytucji pomocowych podejmować będą działania mające na celu ochronę osób doznających przemocy oraz dobro rodziny.

Przypomnijmy, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Anakonda powiedział(a) Więcej
  Ide sie zaszczepić 17 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pamiętam że jak bylo w tym budynku przedszkole to dzieci nie miały nawet porządnej... 22 minut temu
 • świerk powiedział(a) Więcej
  Nie jątrz. Czas się pojednać. 2 godziny temu.
 • Rurek powiedział(a) Więcej
  A Jaworka jak nie złapały tak do dziś go ni ma - Pewnie wziął łopatę wykopał dół,... 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

poniedziałek / 26.07.2021 / 16:01 1

Przy Centrum NGO zatrzyma się autobus ŚKP

Spółka Średzka Komunikacja Publiczna w tym tygodniu uruchomi dodatkowy przystanek przy Centrum NGO. Dzięki temu członkowie stowarzyszeń, które mają…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…

12.07.2021 16:43 wrote:

Posiadam Aparat w idealnym stanie , aparat praktycznie mało użytkowany .Kompakt cały w zestawie .Więcej info. Zapraszam Miejscowość: Środa Ś…

11.07.2021 09:00 wrote:

Kawalerka do wynajęcia. 1100 zł miesięcznie. Blok obok Biedronki. Od zaraz tel. 787 707 885…