piątek 16.04.2021

Imieniny: Cecyliana Bernadety

Policjanci zatrzymali awanturnika, który odpowie za znieważenie i groźby

Policjanci zatrzymali awanturnika, który odpowie za znieważenie i groźby

Pt, 05.03.2021 13:03
 •  

Wywołał awanturę i ubliżał partnerce, a gdy zobaczył mundurowych, próbował uciekać. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz za grożenie im pozbawieniem życia.Średzcy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który awanturował się i był agresywny wobec swojej partnerki. 30-latek nie zwracając uwagi na obecność funkcjonariuszy obrażał kobietę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, był wyraźnie pobudzony, a przy tym pod znacznym wpływem alkoholu. Awanturnik nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń, próbował też uciekać.

Policjanci w związku z zachowaniem mężczyzny zdecydowali o konieczności jego izolacji celem zapewnienia bezpieczeństwa kobiecie. Podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny w celu wytrzeźwienia. Ponadto w związku z przemocą stosowaną względem partnerki, mundurowi wszczęli wobec sprawcy procedurę „Niebieskie Karty”.

Podczas dalszych czynności 30-latek, jakby mało miał kłopotów, zaczął ubliżać policjantom, a także groził im pozbawieniem życia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał cztery zarzuty. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych poprzez kierowanie w ich stronę słów powszechnie uznanych za obelżywe. 30-letni średzianin musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania wobec mundurowych gróźb pozbawienia życia.

Ponadto w związku z wszczęciem procedury „Niebieskie Karty” dzielnicowy oraz przedstawiciele innych instytucji pomocowych podejmować będą działania mające na celu ochronę osób doznających przemocy oraz dobro rodziny.

Przypomnijmy, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Pieniędzy nie ma bo CBA zabrało, w kasie echo,... 3 minut temu
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Mój syn trenował z Kogutkami kilka lat, jesli chodzi... 37 minut temu.
 • Hel powiedział(a) Więcej
  Gratuluję wiedzy patriotycznej.  Proszę zapoznać... 44 minut temu
 • Sąsiad powiedział(a) Więcej
  Pozytywne spotkanie  55 minut temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…