piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Policjanci zatrzymali awanturnika, który odpowie za znieważenie i groźby

Policjanci zatrzymali awanturnika, który odpowie za znieważenie i groźby

Pt, 05.03.2021 13:03
 •  

Wywołał awanturę i ubliżał partnerce, a gdy zobaczył mundurowych, próbował uciekać. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za znieważenie funkcjonariuszy publicznych oraz za grożenie im pozbawieniem życia.


Średzcy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który awanturował się i był agresywny wobec swojej partnerki. 30-latek nie zwracając uwagi na obecność funkcjonariuszy obrażał kobietę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, był wyraźnie pobudzony, a przy tym pod znacznym wpływem alkoholu. Awanturnik nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń, próbował też uciekać.

Policjanci w związku z zachowaniem mężczyzny zdecydowali o konieczności jego izolacji celem zapewnienia bezpieczeństwa kobiecie. Podjęli decyzję o doprowadzeniu mężczyzny w celu wytrzeźwienia. Ponadto w związku z przemocą stosowaną względem partnerki, mundurowi wszczęli wobec sprawcy procedurę „Niebieskie Karty”.

Podczas dalszych czynności 30-latek, jakby mało miał kłopotów, zaczął ubliżać policjantom, a także groził im pozbawieniem życia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał cztery zarzuty. Odpowie za znieważenie funkcjonariuszy podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych poprzez kierowanie w ich stronę słów powszechnie uznanych za obelżywe. 30-letni średzianin musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi kierowania wobec mundurowych gróźb pozbawienia życia.

Ponadto w związku z wszczęciem procedury „Niebieskie Karty” dzielnicowy oraz przedstawiciele innych instytucji pomocowych podejmować będą działania mające na celu ochronę osób doznających przemocy oraz dobro rodziny.

Przypomnijmy, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
fot. zdj. ilustracyjne

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 8 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 8 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM