niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Policjanci ze Środy Śl. pompując wsparli akcję #GaszynChallenge

Policjanci ze Środy Śl. pompując wsparli akcję #GaszynChallenge

So, 13.06.2020 10:50

#GaszynChallenge to akcja, która swoim zasięgiem objęła teren niemal całego kraju i nie tylko. Włączają się w nią kolejni funkcjonariusze i inne osoby chcące w ten sposób pomóc. Wyzwanie podjęli również średzcy policjanci.Zasady są bardzo proste: nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA dziecka lub nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Po zrealizowaniu ,,wyzwania’’, jego uczestnicy nominują kolejne minimum trzy osoby lub instytucje, które to mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Wszystko dla dobra dzieci będących w potrzebie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, na czele z I zastępcą komendanta - młodszym inspektorem Dariuszem Matuszczykiem, przyjęli wyzwanie niesienia pomocy dzieciom, które zmagają się z chorobą SMA, najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Tą decyzją włączyli się w pomoc dla 11-miesięcznej Mii z Dolnego Śląska, którą dotknęła choroba. Aby mogła przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy na świecie lek, wart 9 milionów złotych.

Jak wszyscy wiemy cel jest szczytny, a #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną, z pomocą osobom w potrzebie.

Zadanie zostało wykonane z zadowoleniem i uśmiechem na twarzy, a kolejne nominacje otrzymali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia oraz Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.

challenge4

Na koncie Wojtusia, na rzecz którego zainicjowano zbiórkę, jest już ponad 9 milionów złotych. Oznacza to, że chłopiec będzie mógł dalej ,,walczyć o marzenia’’. Przyczyniły się do tego wszystkie osoby, które włączyły się w akcję charytatywną #GaszynChallenge.

Kolejne dzieci potrzebują naszej pomocy, dlatego też średzcy policjanci bez wahania podjęli wyzwanie rzucone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie i zgromadzoną kwotę przekażą na konto małej Mii.

W linku poniżej znajdują się szczegóły akcji z listą dzieci chorych na SMA, które potrzebują pomocy finansowej:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR3pi9uez4l6tTn617tnEBrc0nfiyulikWPxpiN0rmgwwnX5RqpOp231Md0

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej

challenge1
powrót na górę
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 2 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.
 • Visła powiedział(a) Więcej
  Do.-  tak jest. Tylko,  że Polskich bohaterów  - Patriotów należy Czcić i Szanować.    A ... 3 godziny temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Jojo dziękuję, chętnie poczytam zgodnie z twoją sugestią. Pragnę zwrócić uwagę, że nasza dyskusja... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …