sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Polonez dla Rolanda odwołany

Polonez dla Rolanda odwołany

Wt, 09.02.2021 09:36

Koronawirus zmienił wieloletnią tradycję i organizowany co roku w lutym w Środzie Śląskiej polonez maturzystów nie odbędzie się.To byłaby już 17. edycja Poloneza dla Rolanda odtańczonego przez maturzystów, nauczycieli oraz przedstawicieli lokalnych władz i instytucji. Jednak po raz pierwszy w historii wydarzenie to nie dojdzie do skutku z powodu pandemii.

- Z wielkim sentymentem wspominam wszystkie edycje Poloneza dla Rolanda. Jako starosta powiatu, a przez ostatnie lata wicestarosta, brałem w nim udział wielokrotnie. Tańczyliśmy w różnych warunkach: raz w deszczu, innym razem w mrozie. Ten taniec to nasza tradycja i bardzo będzie go nam w tym roku brakować. Niemniej nie mamy wpływu na okoliczności, dlatego tym mocniej będę trzymał kciuki za wszystkich naszych maturzystów - mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Wspólny taniec ma przypominać uczniom o czasie intensywnej nauki. Z kolei średniowieczny rycerz ma zapewnić im powodzenie na egzaminie dojrzałości. W tym roku maturzyści będą musieli poradzić sobie sami. 

- Na pewno jest mi trochę szkoda, że aktualna sytuacja zbiegła się z moim rokiem maturalnym. Studniówkę, czy właśnie udział w polonezie, każdy traktował jako pewnik, coś co musi się odbyć i w pewnym sensie czekałem na ten moment. Wszystkie te maturalne tradycje wydawały mi się także bardzo przyjemnym symbolem, czymś w stylu "ostatniego przystanku przed maturą" - ocenia Jakub, uczeń PZS nr 2. - Z drugiej strony nie było to dla mnie wydarzenie aż tak ważne, żeby jego brak całkowicie zmienił moje życie. Na ten moment nikt do końca nie wie jak dalej potoczy się pandemia, natomiast wiadomo, że matura nigdzie się nie wybiera i to właśnie na niej planuję się teraz skupić. Możemy jedynie czekać i mieć nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już wracać do normalnego trybu życia, a polonez z udziałem przyszłorocznych klas maturalnych się odbędzie - dodaje.

Jakubowi i wszystkim maturzystom życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym.

OLO / fot. wk, Polonez dla Rolanda 2020
powrót na górę
 • Pucio powiedział(a) Więcej
  Nie zmienia to faktu, że oddział Rajsa Burego dokonał eksterminacji na autochtonicznej ludności na... 21 minut temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... godzinę temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... 2 godziny temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 12 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 12 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …