środa 16.06.2021

Imieniny: Aliny Benona

Polonez dla Rolanda odwołany

Polonez dla Rolanda odwołany

Wt, 09.02.2021 09:36
 •  

Koronawirus zmienił wieloletnią tradycję i organizowany co roku w lutym w Środzie Śląskiej polonez maturzystów nie odbędzie się.


To byłaby już 17. edycja Poloneza dla Rolanda odtańczonego przez maturzystów, nauczycieli oraz przedstawicieli lokalnych władz i instytucji. Jednak po raz pierwszy w historii wydarzenie to nie dojdzie do skutku z powodu pandemii.

- Z wielkim sentymentem wspominam wszystkie edycje Poloneza dla Rolanda. Jako starosta powiatu, a przez ostatnie lata wicestarosta, brałem w nim udział wielokrotnie. Tańczyliśmy w różnych warunkach: raz w deszczu, innym razem w mrozie. Ten taniec to nasza tradycja i bardzo będzie go nam w tym roku brakować. Niemniej nie mamy wpływu na okoliczności, dlatego tym mocniej będę trzymał kciuki za wszystkich naszych maturzystów - mówi wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy.

Wspólny taniec ma przypominać uczniom o czasie intensywnej nauki. Z kolei średniowieczny rycerz ma zapewnić im powodzenie na egzaminie dojrzałości. W tym roku maturzyści będą musieli poradzić sobie sami. 

- Na pewno jest mi trochę szkoda, że aktualna sytuacja zbiegła się z moim rokiem maturalnym. Studniówkę, czy właśnie udział w polonezie, każdy traktował jako pewnik, coś co musi się odbyć i w pewnym sensie czekałem na ten moment. Wszystkie te maturalne tradycje wydawały mi się także bardzo przyjemnym symbolem, czymś w stylu "ostatniego przystanku przed maturą" - ocenia Jakub, uczeń PZS nr 2. - Z drugiej strony nie było to dla mnie wydarzenie aż tak ważne, żeby jego brak całkowicie zmienił moje życie. Na ten moment nikt do końca nie wie jak dalej potoczy się pandemia, natomiast wiadomo, że matura nigdzie się nie wybiera i to właśnie na niej planuję się teraz skupić. Możemy jedynie czekać i mieć nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już wracać do normalnego trybu życia, a polonez z udziałem przyszłorocznych klas maturalnych się odbędzie - dodaje.

Jakubowi i wszystkim maturzystom życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym.

OLO / fot. wk, Polonez dla Rolanda 2020

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Policjant powiedział(a) Więcej
  Skad ty pajacu mozesz wiedziec oczym gadaja bezmózgi jeti ktory zazdrosci bo sam nic niema... 5 godzin temu.
 • igi powiedział(a) Więcej
  Może i dobrze się złożyło - pan N, będzie miał aż i tylko dwa lata aby pokazać kto on.... 6 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 7 godzin temu.
 • bolekilolek powiedział(a) Więcej
  nie ma na kogo głosować ... maryja jak zostanie wybrany to będzie przez skype zdalnie się... 7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…