sobota 06.06.2020

Imieniny: Norberta Laurentego

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pomiar prędkości na naszych drogach trwa

Pomiar prędkości na naszych drogach trwa

14.08. 2018

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych średzcy policjanci prowadzą działania pn.: „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie wzmożone działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Działania te mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań oraz wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, ale również niestety inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

(ms) fot. policja

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

To nałapią delikwentów bo mistrzów kierownicy w Polsce nie brak. Jedzie taki jeden z drugim ile fabryka dała a potem płacz że odebrali prawo jazdy i kary finansowe. Zresztą u nas powinno być jak w krajach skandynawskich gdzie mandat naliczają od wysokości zarobków.

This comment was minimized by the moderator on the site

I niech robią takie akcje jak najczęściej bo w Polsce nie potrafią jeździć normalnie. Może jak jeden z drugim stracą prawa jazdy to się nauczą. Co chwilę w wiadomościach informacje o wypadkach i większości przyczyną nadmierna prędkość lub pijaństwo!

This comment was minimized by the moderator on the site

Takie pomiary powinni robić na okrągło bo to jak jeżdżą Polacy woła o pomstę do nieba. Skoro jest postawiony znak z ograniczeniem prędkości to zwolnij jeden z drugim. Mam nadzieję że policjanci nie stosowali pouczeń tylko walili mandaty jak leci.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Słynne to było baty jakie butni Niemcy dostali pod Stalingradem . I o tym pamiętaj Artur. Potem dost...
Co tu za hołota i chamstwo się wypowiada i politykuje?
Panie Burmistrzu proszę zaprosić na 1 września 2020 r grupę rekonstrukcyjną z tankietką TKS . Wsp...
To podobno tu zwycięzcy śpiewali po bitwie słynne " Nun danket alle Gott ? " I może warto przypomnie...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…