Ponad 100 osób na rodzinnym pikniku rowerowym

Ponad 100 osób na rodzinnym pikniku rowerowym

10.05. 2018

Około 120 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach obchodów 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Miłośnicy jednośladów mieli do pokonania 25 km trasę, która wiodła przez Jastrzębce, Proszków, Ligotkę, Bukówek, Michałów i Cesarzowice.

W Cesarzowicach zorganizowano postój połączony z grillowaniem oraz konkursami. Dzieci mogły zmierzyć się w konkurencjach sportowych, rodziny w konkursie wiedzy o powiecie i konstytucji (wygrały Kobry z Kryniczna), a wszyscy wybrać najlepszy smalczyk w powiecie. Okazał się nim smalec… cesarzowicki. Wyróżnienie powędrowało do Udanina. Z Cesarzowic do Środy wrócono przez Ciechów m.in. nową ścieżką rowerową, która świetnie zdała ten test.

Uśmiechnięte buzie na zdjęciach świadczą, że impreza się udała. Organizatorzy rajdu i pikniku – Gmina Środa Śląska i Powiat Średzki dziękują pani sołtys oraz jej pomocnikom za gościnę i niezmiernie miłą atmosferę, sołectwu Chomiąża za słodkości dla dzieci, a strażnikom, policji i służbie drogowej za fachową eskortę.

(rfp) fot. ers{jcomments on}

rajd rowerowy 1

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację