niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Ponad kilogram amfetaminy na tylnym siedzeniu auta!

Ponad kilogram amfetaminy na tylnym siedzeniu auta!

Wt, 23.06.2020 18:07

Policjanci z wrocławskiej drogówki, jak każdego dnia patrolowali autostradę A4. Uwagę mundurowych przykuł pojazd marki Ford, którego oświetlenie zewnętrzne było niesprawne, a na szybie czołowej brakowało nalepki kontrolnej wymaganej przez przepisy.Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 58-letniego kierującego. Wykroczenia popełnione przez mężczyznę były tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Policjanci zwrócili uwagę na nerwowe i nienaturalne zachowanie mężczyzn podróżujących Fordem, co skłoniło ich do wnikliwego sprawdzenia auta. W złożonym fotelu znajdującym się w trzecim rzędzie siedzeń vana, ujawnili pakunek z foliowym workiem wypełnionym proszkiem koloru białego. Zabezpieczona substancja okazała się być amfetaminą w ilości ponad kilograma.

Spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się zatrzymaniem 37 i 58-latka, a także przewiezieniem ich do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Z uwagi na miejsce kontroli, dalsze czynności procesowe w tej sprawie realizowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mężczyznom zarzutów za usiłowanie wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić im może kara nawet 12 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Paweł Noga

amfetamina2

amfetamina3
powrót na górę
 • Jn powiedział(a) Więcej
  Ja rozumiem noszenie maseczek pod nosem tylko u okularników 2 godziny temu.
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  W czasie pandemi PEWNIE spowiedz jest najważniesza chyba dla moherów jak by nie było innych waznych spraw 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Tu NAPRADWĘ nie ma litości nad POJEBEM. Będzie miał ciężko w resztkach swojego życia. Jeżeli Nasze... 3 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Jeszcze nie wiadomo. Wczoraj próbowałem się dowiedzieć o datę pogrzebu ale nie została jeszcze ustalona.... 3 godziny temu.
 • Malczyce powiedział(a) Więcej
  Czy już wiadomo kiedy pogrzeb Edwarda 4 godziny temu.
 • do mieszkańca powiedział(a) Więcej
  A konkretnie to gdzie nie świecą szanowny MIESZKAŃCU ? 5 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM