wtorek 07.07.2020

Imieniny: Benedykta Cyryla

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Poseł interweniuje ws. dróg w gminach Malczyce i Miękinia

Poseł interweniuje ws. dróg w gminach Malczyce i Miękinia

31.01. 2019

W ostatnim czasie poseł na Sejm RP Michał Jaros, odwiedził m.in. gminy Malczyce i Miękinia. Jak wspomniał w wielu nagraniach wideo z tych wizyt, będzie starał się rozwiązywać problemy gmin. W tym przypadku chodzi głównie o problemy drogowe.

Jego zdaniem w miejscowości Błonie rozwiązaniem jest wybudowanie skrzyżowania o ruchu okrężnym, które umożliwi łatwiejszy wjazd i zjazd z DK94, która obecnie łączy się z obwodnicą Miękini. Na tym skrzyżowaniu co najmniej raz w tygodniu dochodzi do zdarzenia drogowego.

Kolejny dotyczy remontu drogi wojewódzkiej nr 345 w Chełmie, którą pokrywa zabytkowa kostka brukowa, a na jej poprawę nie wyraża zgody konserwator zabytków. Hałas, jaki dobiega z drogi jest uciążliwy dla mieszkańców. Rozwiązaniem jest budowa nowej  drogi, omijającej Chełm i stającej się obwodnicą tej miejscowości.

Następnym jest odcinek DK94 przebiegającej przez miejscowość Mazurowice, na której to łącznie są 4 pasy ruchu, co utrudnia sprawne poruszanie się po wsi. Chodzi także o niebezpieczny wyjazd z ul. Spółdzielczej spowodowany niewłaściwie postawionymi ekranami akustycznymi, które utrudniają kierowcom wyjazd. Z kolei mieszkańcy wsi Rusko, których większość budynków mieszkalnych graniczy z drogą, narzekają na hałas.

- Droga krajowa nr 94 stanowi jedną z głównych dróg dla Wrocławia i zachodniej części województwa dolnośląskiego, będącą jednocześnie alternatywą dla autostrady A4. W trakcie ostatniego spotkania w Urzędzie Gminy Malczyce z wójtem przedstawiony mi został problem nadmiernej prędkości na DK94 w miejscowościach Mazurowice i Rusko, o którego rozwiązanie apelują mieszkanki i mieszkańcy gminy. Nadmierna prędkość samochodów powoduje częste wypadki i inne zdarzenia drogowe, w tym wypadki śmiertelne - relacjonuje rozmowę poseł.

Jak pisze Michał Jaros w piśmie kierowanym do Ministra Infrastruktury: - Jednym z zaproponowanych w celu rozwiązania problemu i omawianych w trakcje spotkania w Urzędzie Gminy Malczyce jest montaż odcinkowego pomiaru prędkości w miejscowościach Mazurowice i Rusko. Warto wspomnieć, że władze gminy Malczyce niejednokrotnie na wniosek mieszkanek i mieszkańców miejscowości Mazurowice, interweniowały w sprawie montażu ekranów akustycznych. 

Przypomnijmy, nasza gazeta relacjonowała spotkanie z mieszkańcami Ruska, Mazurowic i Wilczkowa w związku z budową ekranów akustycznych wzdłuż drogi krajowej nr 94. Mieszkańcy Mazurowic na tym spotkaniu nie rozmawiali o budowie, a o przebudowie ekranów akustycznych, które znacząco utrudniają wyjazd z ulicy Spółdzielczej. W ubiegłym roku, kiedy w Mazurowicach wyremontowano ulicę Górną, większość kierowców w związku z lepszą widocznością postanowiła korzystać z tego wyjazdu, włączając się do ruchu DK94.:

 - Wśród zaproponowanych rozwiązań wskazuje się również montaż sygnalizacji świetlnej w miejscowości Rusko przy obecnym przejściu dla pieszych (obecnie przed pasami umiejscowiona jest sygnalizacja z żółtym sygnałem pulsacyjnym ostrzegającym o zwiększeniu ryzyka niebezpieczeństwa) oraz montażu sygnalizacji świetlnej w miejscowości Mazurowice przy obecnym przejściu dla pieszych (obecnie przed pasami umiejscowiona jest sygnalizacja z żółtym sygnałem pulsacyjnym ostrzegającym o zwiększeniu ryzyka niebezpieczeństwa ) – wyjaśnia poseł.

- Wielokrotnie dochodziło tam do niebezpiecznych incydentów na przejściu dla pierwszych, kiedy to po zatrzymaniu auta przed przejściem wykonywały manewr wyprzedzania, bądź skrętu w kierunku Malczyc.

W świetle przedstawionych informacji, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 9 maja 1996 roku o wykonaniu mandatu posła i senatora (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 1605 ) uprzejmie proszę Pana Ministra o odpowiedź  na następujące pytania:

Czy planowany jest montaż odcinkowego pomiaru prędkości w miejscowości Mazurowice i Rusko w gminie Malczyce? Jeśli tak, to kiedy?

Czy bierze się pod uwagę montażu sygnalizacji świetlnej we wspomnianych powyżej lokalizacjach? Jeśli tak, to kiedy możliwy jest montaż? Jeśli nie, dlaczego?

Czy planowane są do wdrożenia inne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego (w szczególności pieszych) w miejscowości Mazurowice i Rusko w gminie Malczyce? Jeśli tak, to jakie? - pyta w piśmie poseł Jaros.

(kb) / fot. FB Michał Jaros

Bez tytułu

 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Na tym zdjęciu wygląda jakby się zastanawiał czy powinien być posłem. Może zanim zacznie robić cokolwiek zwiazanego z naszymi drogami niech wyjaśni co miał na myśli pisząc o przejsciu dla pierwszych.

This comment was minimized by the moderator on the site

Może niech ten sosel stanie w tym miejscu co na zdjęciu tak koło 18 . Wystarczy 15 sek postać. W domu będzie musiał od razu wrzucić wszystko do pralki tak będzie cuchnął wedzonką. Dokładnie tak jest . Cuchnie od dymu z kominów . Ludzie którzy tam mieszkają nie wiem czym palą ale to na pewno nie jest wegiel. 15 sek i gryzie człowieka w gardle. Naprawdę może zanim poczynicie jakieś plany . Zróbcie rekonesans co wymaga w danym miejscu...

Może niech ten sosel stanie w tym miejscu co na zdjęciu tak koło 18 . Wystarczy 15 sek postać. W domu będzie musiał od razu wrzucić wszystko do pralki tak będzie cuchnął wedzonką. Dokładnie tak jest . Cuchnie od dymu z kominów . Ludzie którzy tam mieszkają nie wiem czym palą ale to na pewno nie jest wegiel. 15 sek i gryzie człowieka w gardle. Naprawdę może zanim poczynicie jakieś plany . Zróbcie rekonesans co wymaga w danym miejscu najpilniejszej uwagi.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Niech ten Jaros nie kompromituje się i jeździ od gminy do gminy i banialuki ludziom opowiada,żadnego ronda na dk94 nie będzie pracuje w budowie dróg ładnych 20 lat z haczykiem,tj.głowna droga,główna arteria ze wschodu na zachód i nikt w życiu tu nie postawi żadnego ronda,i nikt na to zgody nie wyda żadna GIDKiA itp.oraz ministerstwo transportu etc.w tym miejscu jedynie,powtarzam jedynie może byc tylko sygnalizacja świetlna i to jest wszystko...

Niech ten Jaros nie kompromituje się i jeździ od gminy do gminy i banialuki ludziom opowiada,żadnego ronda na dk94 nie będzie pracuje w budowie dróg ładnych 20 lat z haczykiem,tj.głowna droga,główna arteria ze wschodu na zachód i nikt w życiu tu nie postawi żadnego ronda,i nikt na to zgody nie wyda żadna GIDKiA itp.oraz ministerstwo transportu etc.w tym miejscu jedynie,powtarzam jedynie może byc tylko sygnalizacja świetlna i to jest wszystko w tym temacie,podobna jak w Środzie śląskiej na skręt Kąty Wrocławskie,a ten śmieszny pan poseł niech ludziom nie opowiada głupot i nie robi żadnych nadzieji,podobnie ma się sytuacja z obwodnicą Chełma,jaka obwodnica człowieku o czym ty gadasz jakie projekty,ludzie ta drogą 100 lat jeżdżą samochodami może trochę krócej nireażne,a wcześniej innymi pojazdami i nikomu nic nie przeszkadzało tam jest 40km,/h przez wioskę i przy takiej prędkości nie ma nie wiadomo jak dużych dB hałasu,poza tym żaden,ale to żaden konserwator zabytków nie podpisze się nigdzie i nie zgodzi by ta drogę wyasfaltowana, zdemontować,itp.bo to jest zabytek.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Typowy platformiak narzucić ludziom kolejne daniny w postaci mandatów za pomiar predkosci! TAKIM POPULISTOM DZIĘKUJĘ. Ja postuluje pytanie: Czy inwestycja w Mazurowicach przeprowadzona za rządów platformy obywatelskiej była realizowana przez ludzi z przypadku? Dlaczego podczas przebudowy zostało to tak sknocone? I kto odebrał ten odcinek drogi? hiPOkryci

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Jechałem, bardzo dobre drogi, przejezdne i bez krzaków wydrapujących oczy jak na szlaku św Jakuba Śr...
Oby nie było tak jak z pomysłem ścieżki rowerowej po nieużywanej linii kolejowej Malczyce Strzegom,...
Proponuje przejechać sie drogami rowerowymi Cesarzowice/ Kulin /Rakoszyce. Zbuduj i zapomnij, Na jed...
Tak jestem sfrustrowany .- tu i teraz. Ale jak wygra Rafał , to wy będziecie sfrustrowani. Gdy będz...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…