sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Poseł Paweł Hreniak z wizytą w starostwie. Głównym tematem rozmów był szpital

Cz, 29.07.2021 10:08

We wtorek włodarze powiatu spotkali się z posłem na Sejm RP Pawłem Hreniakiem. Głównym tematem rozmów był szpital w Środzie Śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poseł przyjechał do Środy Śląskiej z wójtem Gminy Udanin Wojciechem Płaziukiem. Władze powiatu reprezentowali starosta Krzysztof Szałankiewicz, przewodniczący rady powiatu Artur Bogucki oraz przedstawiciel zarządu Grzegorz Pierzchalski.

Rozmowy zdominował temat szpitala w Środzie Śląskiej. Pan Poseł poznał historię odkupu budynku szpitala, etapy jego modernizacji oraz działania mające na celu reaktywację działalności medycznej w budynku szpitala. Aktualnie największym wyzwaniem stojącym przed Powiatem jest uzyskanie kontraktu na usługi medyczne w zakresie ambulatorium specjalistycznego. Na spotkaniu omówiono też projekt przekwalifikowania drogi krajowej nr 94 na drogę ekspresową, która połączyłaby stolicę Dolnego Śląska z Zagłębiem Miedziowym. Rozwiązanie to usprawniłoby komunikację, a także zwiększyło bezpieczeństwo poprzez m.in. zastąpienie tradycyjnych skrzyżowań estakadami. W związku ze startem programu Polski Ład poseł Hreniak przybliżył jego najważniejsze założenia i zasady ubiegania się o dotacje. Ostatnim punktem spotkania była wizytacja w budynku szpitalu. Na pierwszy etap jego remontu Powiat pozyskał dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,8 mln zł.

– Rozmowy przebiegały w miłej atmosferze i dotyczyły najważniejszych spraw dla naszego samorządu. Będziemy mocno wspierać starania posła na rzecz przebudowy drogi krajowej 94. Z kolei pan poseł zadeklarował pomoc w przywróceniu usług medycznych w budynku szpitala. W związku z tym, że wczoraj pojawiły się wyniki naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg odnośnie poprawy bezpieczeństwa, mogłem też osobiście podziękować panu posłowi za przyznane dotacje, a także dużą pomoc przy pozyskiwaniu środków na infrastrukturę drogową – podsumował spotkanie starosta Krzysztof Szałankiewicz.

Powiat Średzki - RFP

 • 16
 • 2
 • 3
 • 5
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 42 minut temu
 • Dorota powiedział(a) Więcej
  To samo co z droga przy biedronce, krzyczeliście, tupaliscie, że musi zrobić i co? Teraz Polbus sam za swoje, prywatne środki ja zrpbi bo to jest... godzinę temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  i pomyslec ,ze to niedawno byl przewodniczacy rady powiatu-ale cyrk,ja prdl . 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …