wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Posiadali substancje odurzające. Trafili do aresztu

Posiadali substancje odurzające. Trafili do aresztu

16.09. 2019

Tymczasowy areszt i grożąca kara 10 lat pozbawienia wolności to konsekwencje, jakie poniósł młody mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z posiadaniem znacznych ilości substancji psychotropowych.

Policjanci podczas patrolu gminy Miękinia zauważyli pomiędzy miejscowościami zaparkowany samochód, a obok niego kilku mężczyzn. Na widok patrolu wszyscy wsiedli do samochodu i szybko odjechali. Z uwagi na okoliczności, w tym późną porę, funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Podczas czynności młody kierowca zaczął się nerwowo zachowywać. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił również wygląd mężczyzny. Sprawiał bowiem wrażenie, że może znajdować się pod wpływem substancji odurzających.

21-latek przyznał, że palił marihuanę. Ponadto policjanci znaleźli przy nim ukryty w bieliźnie woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu oraz posiadaniem marihuany mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci zatrzymali również 21-letniego pasażera, przy którym ujawnili z kolei zawiniątko z zawartością różowej tabletki. Mężczyzna tłumaczył, że znalazł ją na terenie Legnicy. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast pojazd przekazano drugiemu pasażerowi, 20-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego.

Przeprowadzone testy potwierdziły, że zabezpieczone substancje stanowią środki odurzające. Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych jednego z zatrzymanych funkcjonariusze ujawnili w szafce 160 sztuk różnego rodzaju tabletek, które okazały się być substancją psychotropową.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty. Kierujący samochodem odpowie za posiadanie środków odurzających. Musi również liczyć się z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Drugi z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przestępstwo posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śląksiej

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

a było im to włożyć w gardło niech się udławią i puścić wolno!!!

This comment was minimized by the moderator on the site

Tobie w inny otwór powinni to włożyć

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...
dsr skomentował/a Gmina przyjazna ojcom!
akurat aż się zdziwisz
takich miejsc jest więcej w mieście :-)
Jeśli polatacie tym dronem nad Kościuszki, i zrobicie porządek z piecem pod nr 43 (na przeciw Still)...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.