Poszukiwania kobiety, pożary i wypadki (raport straży pożarnej)

Poszukiwania kobiety, pożary i wypadki (raport straży pożarnej)

14.01. 2019

W jakich działaniach brali udział ostatnio nasi strażacy?

9 stycznia, około godziny 7:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został powiadomiony o pożarze sadzy w kominie w jednym z domów jednorodzinnych w Mrozowie.

- Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz wyspaniu piasku przez przewód kominowy i usunięciu pozostałości sadzy ze ścian komina. Wykonano także pomiary temperatury przewodu kominowego oraz stężenia dwutlenku węgla. Wskutek pożaru powstało zadymienie na poddaszu oraz doszło do pęknięcia przewodu kominowego – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP.

Podobne zgłoszenie strażacy otrzymali 10 stycznia. Do zdarzenia doszło w domu wielorodzinnym w Malczycach. Na miejscu zostały wykonane podobne działania.

Sezon grzewczy trwa. Pamiętajmy o systematycznych kontrolach przepustowości kominów, by uniknąć niebezpieczeństwa!

11 stycznia w miejscowości Komorniki (na strefie LSSE), na chodniku przy portierni jednej z firm, wskutek niesprzyjającej aury pogodowej przewróciła się kobieta.

- W związku z brakiem wolnej karetki pogotowia na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeniesieniu osoby poszkodowanej do dyżurki ochroniarskiej oraz usztywnieniu jej obolałego kolana  – informuje Dariusz Domaradzki.

12 stycznia zgłoszono zaginięcie mieszkanki Wilkszyna. Na miejscu działania prowadziły 4 zastępy straży pożarnej. Strażacy przeszukali obszar leśny w promieniu 2 km oraz okolice ulicy Krótkiej i Leśnej. Niestety, kobiety nie odnaleziono.

13 stycznia na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Jedno z nich miało miejsce około godziny 12:00. Gdzie prawdopodobnie wskutek nieustąpienia pierwszeństwa doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych.

- Na miejscu działania prowadziły 2 zastępy straży pożarnej. Kierowcy nie wymagali pomocy, sami opuścili pojazdy. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w samochodach osobowych marki Volvo oraz Fiat – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 16: 00, prawdopodobnie na skutek niezachowania szczególnej ostrożności. Na miejscu działania prowadziła policja.

(kb) / fot.: OSP Miękinia, Kostomłoty News, kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację