sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości, wpadł na terenie powiatu średzkiego

SkomentujPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji Środzie Śląskiej zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który figurował w SIS (System Informacyjny Schengen) jako osoba poszukiwana przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy, w związku ze zgłoszoną interwencją, która dotyczyła jego nietypowego zachowania.


Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie, że jeden z pasażerów korzystający z przewozów osobowych na trasie Niemcy - Polska w trakcie podróży miał zacząć dziwnie się zachowywać. Pomiędzy nim, a kierowcą doszło do nieporozumienia. Zaniepokojony kierowca busa zjechał z trasy i zadzwonił pod numer alarmowy 112.

Przybyli funkcjonariusze ustalili, iż „dziwne” zachowanie pasażera było spowodowane przewlekłą chorobą na jaką cierpi. Po chwilowym postoju wszystko wróciło do normy. W związku ze zgłoszoną interwencją policjanci sprawdzili mężczyznę w systemach informatycznych policji, które wykazało, że 37-latek figurował w SIS (System Informacyjny Schengen) jako osoba poszukiwana przez niemiecki wymiar sprawiedliwości celem ustalenia miejsca pobytu. Po czynnościach mężczyzna kontynuował dalszą podróż.

System Informacyjny Schengen jest instrumentem walki z przestępczością oraz nielegalną migracją. Dane w nim zawarte wykorzystywane są podczas kontroli policyjnej, granicznej, celnej oraz przy wydawaniu wiz i zezwoleń na pobyt, w stosunku do obywateli krajów trzecich. Dzięki temu systemowi polskie organy ścigania i wymiar sprawiedliwości mają stały dostęp  do informacji o przestępcach zatrzymywanych w innych krajach, co zwiększa szanse na sprowadzanie i ukaranie tych, którzy uciekli za granicę. System działa również w drugą stronę. Osoby, które popełniły przestępstwo poza granicami Polski, są zatrzymywane na terenie naszego kraju.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.