wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Powiat Średzki: Wydział rozwoju podsumował inwestycje w minionym roku

Pn, 03.01.2022 14:31

W 2021 roku Powiat Średzki realizował 25 projektów o łącznej wartości 67 mln zł. Raport o pozyskanych środkach zewnętrznych był jednym z punktów grudniowej sesji  Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.


Informację przygotował i przedstawił radnym Marcin Brzeziński, kierownik wydziału Rozwoju, Funduszy Zewnętrznych i Promocji Powiatu.  

Podstawowe dane za 2021 rok przedstawiają się następująco:

    - realizowane projekty: 25

    - łączna wartość projektów: 67,49 mln zł.

    - łączna wartość dofinansowania: 43,77 mln zł

    - dotacje gminne: 10,60 mln zł

– Rok 2021 był dla naszego samorządu szczególny. Otrzymaliśmy kilka szans na pozyskanie środków zewnętrznych i wykorzystaliśmy je w stu procentach. Osobiście bardzo cieszę się z pozyskanych, w partnerstwie z gminą Kostomłoty, środków na kompleksową termomodernizację ośrodka specjalnego i Powiatowego Zespołu Szkół nr 1.  Dzięki temu projektowi w naszych szkołach wymienimy piece, zamontujemy panele fotowoltaiczne, zmodernizujemy instalacje grzewcze, ocieplimy budynki, a w ośrodku specjalnym zamontujemy tak potrzebną tam windę. Cieszy mnie również rekordowe dofinansowanie w kwocie 15 mln złotych z Rządowego Programu Polski Ład. To był bardzo pozytywny i intensywny rok. Ten rok zapowiada się podobnie. Dodam, że realizacja zadań przynoszących tak wymierne efekty daje nam, urzędnikom, dużo satysfakcji i motywuje do dalszej pracy – mówi Marcin Brzeziński, autor opracowania.

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym raportem. Informację o zrealizowanych projektach zamyka zestawienie, jak wypada nasz Powiat na tle innych samorządów odnośnie pozyskiwania środków i wydatków majątkowych.

(RFP)

Raport nt. pozyskanych środków i inwestycji w 2021

5662 kolaz na www

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... godzinę temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…