czwartek 08.12.2022

Imieniny: Marii Światozar

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Powiatowe centrum kultury odkrywa i promuje młode talenty

Kolejną ciekawą wystawę można obejrzeć w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Autorką prac jest 13-letnia Anastazja Markowska ze Środy Śląskiej.Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Anastazja to uczennica klasy 8H Szkoły Podstawowej w Środzie Ślaskiej. Uwielbia konie, jazdę konną i rysowanie. W wolnym czasie ogląda anime i czyta mangi. - Ostatnio w naszym mieście objawiło się wiele osób, które zajmują się różnymi dziedzinami sztuki - sztukami plastycznymi, muzycznymi, twórczością literacką. I to jest to dobry znak na dzisiejsze niespokojne czasy, bo kiedy człowiek zajmuje się sztuką to inaczej patrzy na świat. Swoją twórczością i osobowością zmienia go i ludzi wokół. Jesteś więc, Anastazjo, nadzieją dla świata - zaczęła spotkanie Małgorzata Bogucka, gospodyni wernisażu.

Aby zebrani lepiej poznali młodą artystkę przygotowała dla niej kilka pytań. W ten sposób dowiedzieliśmy się między innymi, że Anastazja nie pamięta kiedy pierwszy raz chwyciła za ołówek, że zdarzało jej się stworzyć dzieła na ścianach i meblach, a w pasji mocno wspierała ją mama i dziadek, który podarował jej sztalugę. Nie ma ulubionego malarza, ale ceni prace innych artystów i lubi poznawać różne techniki malarskie. - Nie wiem jeszcze czy swoją przyszłość zwiążę ze sztuką i jaką szkołę wybiorę po podstawówce. Pewne jest to, że niezależnie od wyborów zawodowych sztuka zawsze będzie w moim życiu - zapewniała Anastazja. Po rozmowie i powinszowaniach od najbliższych oraz pracowników Centrum młoda malarka oprowadziła zebranych po swoim pierwszym wernisażu.

Na wystawie znajdziemy około 30 prac Anastazji. Są to głównie rysunki, ale również prace malarskie, a także szkice na drewnie. Powstały one w roku 2021 i 2022, a decyzje o wyborze właśnie ich na pierwszą wystawę podjęła sama autorka.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej i obejrzenia prac młodej artystki. Wystawa potrwa do końca października. Mecenat nad nią objął Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej.

Jeśli jesteś młodym, zdolnym człowiekiem (lub rodzicem/opiekunem takiej osoby) i chciałbyś zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej - tel. 71 307 00 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(Powiat Średzki - RFP)

Najnowsze komentarze:
 • Dom Kultury w Środzi... powiedział(a) Więcej
  15.12 dziękujemy za zwrócenie uwagi. Trasa Mikołaja w 2023 z pewnością będzie dłuższa i... 1 minutę temu
 • Leśniczy powiedział(a) Więcej
  A kiedy patrole będą sprawdzać parkingi przy lesie czy nie ma tam potajemnych schadzek czyt.... 2 godziny temu.
 • ŚiaŚin powiedział(a) Więcej
  Taaaa ? A to ciekawe, bo z poczty to gościu dzisiaj wynosił dwie paczki gołębi.... 2 godziny temu.
 • Nad wszystkim czuwa ... powiedział(a) Więcej
  Tutaj nie chodzi o to , że artykuł jest opłacony , tylko Mikołaj błąkający się po Urzędzie... 2 godziny temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • MIRKA powiedział(a) Więcej
  A może by tak obwodnicę przy inkubatorze poprowadzić??? Co ty Adam na to?? Byś obskoczył za...
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Droga że Środy śl do Szczepanów zaj...ba ..na..blotem przed PKP powinna SM walić mandaty wykonawcy...
 • Bo ten powiedział(a) Więcej
  Dokładnie - ciężarówy naniosły błota na całej długości. Podobnie za Szczepanowem w stronę...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…