czwartek 30.11.2023

Imieniny: Maury

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Powiatowe centrum kultury odkrywa i promuje młode talenty

2 CommentsKolejną ciekawą wystawę można obejrzeć w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Autorką prac jest 13-letnia Anastazja Markowska ze Środy Śląskiej.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Anastazja to uczennica klasy 8H Szkoły Podstawowej w Środzie Ślaskiej. Uwielbia konie, jazdę konną i rysowanie. W wolnym czasie ogląda anime i czyta mangi. - Ostatnio w naszym mieście objawiło się wiele osób, które zajmują się różnymi dziedzinami sztuki - sztukami plastycznymi, muzycznymi, twórczością literacką. I to jest to dobry znak na dzisiejsze niespokojne czasy, bo kiedy człowiek zajmuje się sztuką to inaczej patrzy na świat. Swoją twórczością i osobowością zmienia go i ludzi wokół. Jesteś więc, Anastazjo, nadzieją dla świata - zaczęła spotkanie Małgorzata Bogucka, gospodyni wernisażu.

Aby zebrani lepiej poznali młodą artystkę przygotowała dla niej kilka pytań. W ten sposób dowiedzieliśmy się między innymi, że Anastazja nie pamięta kiedy pierwszy raz chwyciła za ołówek, że zdarzało jej się stworzyć dzieła na ścianach i meblach, a w pasji mocno wspierała ją mama i dziadek, który podarował jej sztalugę. Nie ma ulubionego malarza, ale ceni prace innych artystów i lubi poznawać różne techniki malarskie. - Nie wiem jeszcze czy swoją przyszłość zwiążę ze sztuką i jaką szkołę wybiorę po podstawówce. Pewne jest to, że niezależnie od wyborów zawodowych sztuka zawsze będzie w moim życiu - zapewniała Anastazja. Po rozmowie i powinszowaniach od najbliższych oraz pracowników Centrum młoda malarka oprowadziła zebranych po swoim pierwszym wernisażu.

Na wystawie znajdziemy około 30 prac Anastazji. Są to głównie rysunki, ale również prace malarskie, a także szkice na drewnie. Powstały one w roku 2021 i 2022, a decyzje o wyborze właśnie ich na pierwszą wystawę podjęła sama autorka.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej i obejrzenia prac młodej artystki. Wystawa potrwa do końca października. Mecenat nad nią objął Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej.

Jeśli jesteś młodym, zdolnym człowiekiem (lub rodzicem/opiekunem takiej osoby) i chciałbyś zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej - tel. 71 307 00 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(Powiat Średzki - RFP)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

eko006groszek

stihl

Nie przegap tych artykułów.