wtorek 09.03.2021

Imieniny: Franciszki Dominiki

Powiatowe inwestycje drogowe

Powiatowe inwestycje drogowe

Pt, 30.10.2020 13:23

Inwestycje drogowe to priorytet władz Powiatu i mimo jesieni wciąż wiele się dzieje w tym temacie. Podsumowaliśmy ostatnie działania.
Prężyce
W ramach powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa w październiku przebudowywano drogę powiatową 2053 w Prężycach. Inwestycja kosztowała 123 tys. zł i w całości sfinansowana została z budżetu Powiatu. Nowy odcinek o długości 880 metrów będzie służyć dużej grupie mieszkańców, a ze względu na bliskość zalewu, również wędkarzom i sympatykom sportów wodnych. Przebudowę wykonała firma Berger Bau Polska.

Gałów
Zgodnie z podpisaną umową rozpoczęły się prace ziemne na ul. Wierzbowej w Gałowie. Nowa droga będzie mieć 600 m długości i 4,5 szerokości. W projekcie ujęto też utwardzenie poboczy oraz remont przepustów.
Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł, z czego urząd marszałkowski w ramach dotacji celowej przekaże 126 tys. zł. Powiat i Gmina Miękinia wydadzą po 81 tys. zł. Droga w Gałowie będzie trzecią drogą transportu rolnego (Słup, ul. Gałowska w Lutyni) wyremontowaną przez Powiat.

Piekary - Konary
Postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej 2091D Piekary - Konary wygrała firma Berger Bau Polska. Umowę z wykonawcą podpisano 15 października. Zadanie będzie kosztować 1 991 tys. zł i obejmie modernizację 2,3 km drogi, budowę jednostronnego chodnika oraz zatoki autobusowej w Piekarach, przebudowę wjazdów na posesje oraz pola, budowę wyspy dzielącej tzw. azylu, która ułatwi przejście pieszym.
Inwestycja w 80% finansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą kwotę po połowie pokryje Powiat i Gmina Udanin.

Prężyce - Lenartowice - Księginice
Wczoraj podpisano umowę na przebudowę dróg powiatowych relacji Prężyce - Lenartowice - Księginice (etap II). Postępowanie wygrała firma Berger Bau i to ona zmodernizuje 5,2 km drogi, wybuduje chodniki na brakujących odcinkach (1,1 km) oraz kanalizację deszczową oraz oświetlenia w Lenartowicach i Prężycach (30 lamp).
Wartość zdania to 6,45 mln zł. 4,5 mln zł wyniesie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą część po połowie sfinansuje Powiat i Gmina Miękinia

– Termin zakończenia prac na tych dwóch dużych odcinkach to koniec wakacji przyszłego roku. Niemniej jeszcze w tym roku chcielibyśmy rozpocząć roboty zimne i wykonać konieczną wycinkę drzew. W związku z dobrymi cenami oferowanymi przez firmy jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetargi na przynajmniej trzy chodniki, w ramach naszego powiatowego programu i rozpocząć ich budowę teraz, a odebrać i rozliczyć w przyszłym. Wierzymy, że aura będzie sprzyjać naszym planom – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.

(mpr) / Powiat Średzki
powrót na górę
 • Jola powiedział(a) Więcej
  a niby dlaczego? ja mam inne zdanie - dużo się dzieje i kino jest 7 godzin temu.
 • średzianin powiedział(a) Więcej
  A w Domu Kultury WIELKA KICHA. Dk idzie na dno bo nie ma pomysłu chęci i zaangażowania.  7 godzin temu.
 • ??? powiedział(a) Więcej
  Z której choinki się urwałeś człowieku? :cheer: 10 godzin temu.
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz. 10 godzin temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Jeżeli potrafisz rozpoznać ludzi na zdjęciu -to po prostu napisz że ten to sierżant MO a tamten to kpt... 10 godzin temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Gama uległa 1-4 ? 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …