Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Powiatowe inwestycje drogowe

Powiatowe inwestycje drogowe

30.10. 2020

Inwestycje drogowe to priorytet władz Powiatu i mimo jesieni wciąż wiele się dzieje w tym temacie. Podsumowaliśmy ostatnie działania.


Prężyce
W ramach powiatowego programu poprawy bezpieczeństwa w październiku przebudowywano drogę powiatową 2053 w Prężycach. Inwestycja kosztowała 123 tys. zł i w całości sfinansowana została z budżetu Powiatu. Nowy odcinek o długości 880 metrów będzie służyć dużej grupie mieszkańców, a ze względu na bliskość zalewu, również wędkarzom i sympatykom sportów wodnych. Przebudowę wykonała firma Berger Bau Polska.

Gałów
Zgodnie z podpisaną umową rozpoczęły się prace ziemne na ul. Wierzbowej w Gałowie. Nowa droga będzie mieć 600 m długości i 4,5 szerokości. W projekcie ujęto też utwardzenie poboczy oraz remont przepustów.
Inwestycja będzie kosztować 289 tys. zł, z czego urząd marszałkowski w ramach dotacji celowej przekaże 126 tys. zł. Powiat i Gmina Miękinia wydadzą po 81 tys. zł. Droga w Gałowie będzie trzecią drogą transportu rolnego (Słup, ul. Gałowska w Lutyni) wyremontowaną przez Powiat.

Piekary - Konary
Postępowanie przetargowe na przebudowę drogi powiatowej 2091D Piekary - Konary wygrała firma Berger Bau Polska. Umowę z wykonawcą podpisano 15 października. Zadanie będzie kosztować 1 991 tys. zł i obejmie modernizację 2,3 km drogi, budowę jednostronnego chodnika oraz zatoki autobusowej w Piekarach, przebudowę wjazdów na posesje oraz pola, budowę wyspy dzielącej tzw. azylu, która ułatwi przejście pieszym.
Inwestycja w 80% finansowana jest z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą kwotę po połowie pokryje Powiat i Gmina Udanin.

Prężyce - Lenartowice - Księginice
Wczoraj podpisano umowę na przebudowę dróg powiatowych relacji Prężyce - Lenartowice - Księginice (etap II). Postępowanie wygrała firma Berger Bau i to ona zmodernizuje 5,2 km drogi, wybuduje chodniki na brakujących odcinkach (1,1 km) oraz kanalizację deszczową oraz oświetlenia w Lenartowicach i Prężycach (30 lamp).
Wartość zdania to 6,45 mln zł. 4,5 mln zł wyniesie dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałą część po połowie sfinansuje Powiat i Gmina Miękinia

– Termin zakończenia prac na tych dwóch dużych odcinkach to koniec wakacji przyszłego roku. Niemniej jeszcze w tym roku chcielibyśmy rozpocząć roboty zimne i wykonać konieczną wycinkę drzew. W związku z dobrymi cenami oferowanymi przez firmy jeszcze w tym roku chcemy ogłosić przetargi na przynajmniej trzy chodniki, w ramach naszego powiatowego programu i rozpocząć ich budowę teraz, a odebrać i rozliczyć w przyszłym. Wierzymy, że aura będzie sprzyjać naszym planom – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.

(mpr) / Powiat ŚredzkiNajbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

 • zdziwiony powiedział(a) Więcej
  :blink: przecież remont już się zaczął ... 8 godzin temu.
 • Doktorek powiedział(a) Więcej
  Gdzie znajdę przetarg na remont kiedyś szpitala? 8 godzin temu.
 • EDek powiedział(a) Więcej
  Monologi prowadzisz. Ciekawe, ciekawe. Sprawdź apteczkę  :blink: 9 godzin temu.
 • EDek powiedział(a) Więcej
  ??? 9 godzin temu.
 • Alojz powiedział(a) Więcej
  A ten ten pan z palcem do góry to ten co sprzedał za bezcen szpital,tak to ten pan chyba przylgnie do niego łatka mr.szpital. 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2020 06:00 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.: -0…

19.11.2020 08:17 wrote:

Sprzedam choinki świerk pospolity,srebrny, jodła kaukaska. Cena w zależności od wielkości i rodzaju drzewka 50-70 PLN Tel.606-953-368  …

11.11.2020 18:42 wrote:

GOTÓWKA bez potrzeby wychodzenia z DOMU - SZYBKI KONTAKT ! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce, Patery, Tace, Świeczniki, Por…

09.11.2020 17:30 wrote:

nauka projektowania 2D/3D, nauka rysunku technicznego (od rzutowania przez wymiarowanie po tolerowanie), wykonywanie rysunków techniczny, p…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

Czytelniku!

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, udostępnij go! Pod tekstem znajdziesz opcję, dziękujemy.

0
RAZEM