wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

Powiatowe obchody Święta Niepodległości w Środzie Śląskiej

Pt, 12.11.2021 11:32

11 listopada w całej Polsce świętowano 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Patriotyczne uroczystości odbyły się też w Środzie Śląskiej, a ich organizatorem był Powiat. 


Obchody rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele pw. świętego Andrzeja Apostoła. Mszę w Intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii Marcin Kozyra. Po mszy udano się na średzki rynek. Tam wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a pod pomnikiem Żołnierzom Polskim złożono kwiaty. Głos zabrał starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz, który przybliżył trudną drogę do wymarzonej niepodległości. – Dzisiaj mijają 103 lata od tamtego radosnego i wyczekiwanego dnia. Dzięki niezłomności pięciu pokoleń rodaków możemy dzisiaj spotykać się tutaj, na średzkim rynku, w wolnej i suwerennej Polsce, mówić po polsku i świętować ważne wydarzanie w naszej historii. Niepodległość, którą odzyskaliśmy dawała i daje nam siłę, aby stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Cześć i chwała twórcom odrodzonego państwa polskiego! – podkreślał starosta Szałankiewicz.

W programie obchodów znalazły się również dwa dodatkowe przedstawienia „Na strunach szyn” w wykonaniu Teatru Muzycznego działającego w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Musical zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i wejściówki na każde przedstawienie rozchodziły się błyskawicznie. Podobnie było wczoraj. Artyści otrzymali gromkie brawa, a za rok prób i ich wspaniały efekt podziękował im m.in. wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy. – Dzisiaj, 11 listopada żegnamy się z musicalem ,,Na strunach szyn”. Myślę, że dla naszej zdolnej młodzieży była to niezwykła przygoda. Dla mnie był to zaszczyt mieć w tym wydarzeniu swój mały udział. Za kilka miesięcy widzimy się ponownie z nowym repertuarem i naszymi artystami.  

Święto Niepodległości uczczono też aktywnie. Rano sprzed Centrum Kultury Alternatywnej w patriotyczną przejażdżkę wyruszali miłośnicy rowerów. 

Władze Powiatu Średzkiego serdecznie dziękują mieszkańcom za udział w obchodach i wspólne świętowanie. Szkołom, organizacjom i Straży Miejskiej dziękują za uświetnienie obchodów pocztami sztandarowymi oraz wartą honorową.

(RFP)

5586 page

 • 23
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 45 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... godzinę temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…