piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Powiatowe obchody Święta Niepodległości w Środzie Śląskiej
11 listopada w całej Polsce świętowano 103. rocznicę odzyskania niepodległości. Patriotyczne uroczystości odbyły się też w Środzie Śląskiej, a ich organizatorem był Powiat. 

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Obchody rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele pw. świętego Andrzeja Apostoła. Mszę w Intencji Ojczyzny odprawił proboszcz parafii Marcin Kozyra. Po mszy udano się na średzki rynek. Tam wspólnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a pod pomnikiem Żołnierzom Polskim złożono kwiaty. Głos zabrał starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz, który przybliżył trudną drogę do wymarzonej niepodległości. – Dzisiaj mijają 103 lata od tamtego radosnego i wyczekiwanego dnia. Dzięki niezłomności pięciu pokoleń rodaków możemy dzisiaj spotykać się tutaj, na średzkim rynku, w wolnej i suwerennej Polsce, mówić po polsku i świętować ważne wydarzanie w naszej historii. Niepodległość, którą odzyskaliśmy dawała i daje nam siłę, aby stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Cześć i chwała twórcom odrodzonego państwa polskiego! – podkreślał starosta Szałankiewicz.

W programie obchodów znalazły się również dwa dodatkowe przedstawienia „Na strunach szyn” w wykonaniu Teatru Muzycznego działającego w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej. Musical zebrał mnóstwo pozytywnych opinii i wejściówki na każde przedstawienie rozchodziły się błyskawicznie. Podobnie było wczoraj. Artyści otrzymali gromkie brawa, a za rok prób i ich wspaniały efekt podziękował im m.in. wicestarosta powiatu Sebastian Burdzy. – Dzisiaj, 11 listopada żegnamy się z musicalem ,,Na strunach szyn”. Myślę, że dla naszej zdolnej młodzieży była to niezwykła przygoda. Dla mnie był to zaszczyt mieć w tym wydarzeniu swój mały udział. Za kilka miesięcy widzimy się ponownie z nowym repertuarem i naszymi artystami.  

Święto Niepodległości uczczono też aktywnie. Rano sprzed Centrum Kultury Alternatywnej w patriotyczną przejażdżkę wyruszali miłośnicy rowerów. 

Władze Powiatu Średzkiego serdecznie dziękują mieszkańcom za udział w obchodach i wspólne świętowanie. Szkołom, organizacjom i Straży Miejskiej dziękują za uświetnienie obchodów pocztami sztandarowymi oraz wartą honorową.

(RFP)

5586 page

Media

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…