wtorek 02.06.2020

Imieniny: Erazma Marianny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Powiatowe obchody Święta Policji w Miękini

Powiatowe obchody Święta Policji w Miękini

10.08. 2018

Oficjalna uroczystość Święta Policji z udziałem komendy powiatowej w Środzie Śląskiej i jednostek jej podporządkowanych, rozpoczęła się dziś o godzinie 14:00 na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini.

Apel poprowadziła st. asp. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

- Szanowni Państwo, witam serdecznie na corocznych obchodach Święta Policji. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę powstania Policji Państwowej w Rzeczypospolitej Polskiej. Pragnę wszystkich Państwa serdecznie przywitać na apelu (...). Witam zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Pana insp. dr. Andrzeja Łuczyszyna , witam przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Średzkiego Pana Sebastiana Burdzego, serdecznie witam burmistrza Środy Śląskiej Pana Adama Rucińskiego, witam gospodarza naszej uroczystości wójta gminy Miękinia Pana Jana Mariana Grzegorczyna, witam również panią wójt gminy Udanin Teresę Olkiewicz, witam serdecznie wójta gminy Kostomłoty Pana Stanisława Wichę oraz wójta gminy Malczyce Pana Piotra Frankowskiego. Witam również komendanta wraz z zastępcą Komendy Powiatowej Państwowej Straży Porażanej w Środzie Śląskiej, wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej oraz prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP, nadleśniczego Nadleśnictwa w Miękini, komendanta posterunku Straży Leśnej, komendanta Straży Miejskiej, przedstawicieli prokuratury współpracujących z policją, prezesa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu, dowódcę 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, naczelnika wydziału kadr KWP we Wrocławiu, pragnę serdecznie przywitać panów komendantów z jednostek ościennych, byłych komendantów, panią dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini, dyrekcje zespołu szkół w Miękini  – witała gości st. asp. Marta Stefanowska.

Następnie głos zabrał komendant Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, nadkomisarz Dariusz Smoliński.

- W tym roku obchodzimy szczególny jubileusz, 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Po 123 latach zaboru, niewoli i naznaczonej walką, cierpieniem, wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków nasz kraj 11 listopada 1918 r. odzyskał suwerenność. W strukturach nowego państwa stworzona została nasza formacja 24 lipca 1919 r. Z tej okazji w tym roku obchodzimy 99 rocznicę powstania policji państwowej. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania i ogromne uznanie za bezecną wartość jaką funkcjonariusze i pracownicy policji wnoszą w życie mieszkańców naszego powiatu. Poczucie, że żyjemy w bezpiecznym kraju. Praca w policji, to służba i poświęcenie na rzecz społeczeństwa. To codzienny żmudny i nie zawsze dostrzegany wysiłek w celu ochrony życia, zdrowia. Jesteśmy w służbie dzień i w nocy. Podczas świąt, imprez kulturalnych, wtedy gdy inni wypoczywają z rodziną, nam niejednokrotnie brak tego czasu dla własnej rodziny. Nie ma jednak nic cenniejszego w naszym zawodzie niż wdzięczność ludzi, dla których podjęliśmy się  tej zaszczytnej służby. Pamiętajmy, że na szacunek musimy sobie zasłużyć, zarówno naszą pracą, jak i poszanowaniem prawa i zasad etycznych - mówił komendant, który na zakończenie złożył wszystkim policjantkom, policjantom oraz pracownikom cywilnym policji życzenia osobistej i zawodowej pomyślności.

Podczas uroczystości na wyższe stopnie policyjne awansowało 27 funkcjonariuszy. Natomiast 15 funkcjonariuszy i 3 pracowników cywilnych policji otrzymało wyróżnienia. Apel zakończyły przemówienia przedstawicieli samorządów.

- Panie Komendancie, szanowni goście, a przede wszystkim policjanci, policjantki i pracownicy cywilni. Dziękuję za zaproszenie na uroczyste obchody 99. rocznicy powstania policji państwowej, naszej policji. Chciałbym w imieniu własnym, a także całego samorządu Powiatu Średzkiego, wszystkim funkcjonariuszom podziękować za waszą ofiarną pracę, zaangażowanie. Pracownikom cywilnym życzę lepszego wyposażenia –  podkreślał starosta średzki Sebastian Burdzy.

- Z okazji obchodów Święta Policji pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Serdecznie dziękuję za wasze wsparcie i gotowość do współpracy w ramach wielu gminnych wydarzeń i inicjatyw. Jako wójt gminy Miękinia zawsze mogłem liczyć na waszą pomoc w sprawach ważnych dla bezpieczeństwa mieszkańców, co ma dla mnie wymiar szczególny. Wasza codzienna praca, to służba wobec drugiego człowieka, związana z ogromnym poczuciem odpowiedzialności i zaufania. Dlatego dzisiaj za tą służbę serdecznie dziękuję – dziękował wójt gminy Miękinia.

- Rok temu doradca ds. bezpieczeństwa, który mnie reprezentował poruszył temat ważny w naszej ocenie, mianowicie budowę nowej komendy powiatowej policji w Środzie Śląskiej. Ta idea cały czas jest aktualna. Mam nadzieję, że nowe osoby, które będą decydowały o inwestycjach policji, również tę kwestię wezmą pod uwagę, bo my jako gmina Środa Śląska i powiat średzki jesteśmy otwarci. Mam nadzieję, że w przyszłości kwestia nowej komendy stanie się kwestią aktywną. Czasy się zmieniają, ale ludzie po prostu chcą się czuć bezpiecznie i to jest państwa praca. Życzę, aby było jak najwięcej czynników wspierających waszą służbę, aby była ona skuteczna, przyjazna  –  mówił burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

 - W imieniu własnym oraz samorządu gminy Kostomłoty z okazji 99 rocznicy powołania do życia policji państwowej, na ręce pana nadkomisarza Dariusza Smolińskiego przekazujemy  funkcjonariuszom oraz pracownikom policji podziękowania za odpowiedzialną, rzetelną i pełną profesjonalizmu służbę. Dziękujemy za bezecną wartość, jaką wnosicie państwo w codzienne życie lokalnego społeczeństwa działając w niebezpiecznych i trudnych warunkach. Podejmując pod presją czasu i nieprzewidzianych sytuacji błyskawiczne decyzje. Wszystkim państwu życzymy bezpiecznej służby, uznania społecznego, satysfakcji, spełnienia odpowiedzialnej zaszczytnej misji oraz dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym – życzył wójt gminy Kostomłoty Stanisława Wicha.

- W imieniu władz samorządowych gminy Udanin, z okazji 99 rocznicy obchodów powstania policji państwowej na ręce pana komendanta składam najserdeczniejsze życzenia i gratulacje (...). Dziękuję  wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym policji za ogromny wkład w poczucie bezpieczeństwa naszych obywateli. Potrafcie pomagać drugiemu człowiekowi, ale też rozliczać tych, którzy tego prawa nie szanują i je łamią. Pragnę pogratulować wszystkim stróżom prawa, którym w dniu dzisiejszym nadano awans na wyższe stopnie służbowe. Przyjmijcie słowa uznania dla waszego poświęcenia i odwagi. Ponadto wszystkim życzę dobrego zdrowia, szczęścia. Niech towarzyszy wam pogoda ducha oraz ludzka życzliwość  -  podkreślała wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz.  

- Panie starosto, szanowni wójtowie, panie burmistrzu, pani wójt, panowie komendanci, zastępcy komendantów, drodzy funkcjonariusze, pracownicy policji cywilnej. Chciałbym życzyć, aby praca w policji przynosiła satysfakcję. Abyście zawsze odnajdowali pasję w tym co robicie, żebyście byli doceniani przez społeczeństwo oraz abyście bezpiecznie wytrwali czasów emerytalnych. Z drugiej strony chciałbym wam serdecznie podziękować w imieniu gminy Malczyce oraz własnym, że codziennie swoja pracą wprowadzacie stan bezpieczeństwa - podziękował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(kb) fot. kb

 

 
Komentarzy (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Zamiast robić podśmiewajki mam nadzieję że po wyborach rzeczywiście ktoś się weźmie i postawi nową komendę bo jest potrzebna. Ludzie chcą sprawnej i szybkiej reakcji policji ale żeby zadbać o warunki to już nie ma komu. Ciekawe co się będzie działo w temacie komendy po wyborach?

This comment was minimized by the moderator on the site

A ten gość to kto?trener fitnessu czy zumby? :lol: :roll:

This comment was minimized by the moderator on the site

To Halski z Miekini jeszcze zyje i pracuje w Poolicji - oczom nie wierze.Gratulacje Panie Halski

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

?zachodze w gowę jak ten pan się znalazł na środku akwenu.........
no i chociaz nowy wójt miał się czym pochwalić
a jesetm ciekawa co będzie w tych dwóch następnych pawilonach ?????
długo czekaliśmy ale się doczekaliśmy - mam nadzieję ze budowa tez biedzie sprawna jak burzenie ;-)...

Lokalne ogłoszenia drobne

31.05.2020 07:23 wrote:

Poszukuję instruktora tańca na już głównie chodzi mi o pierwszy taniec weselny kontakt e-mail magdalena20@spoko.pl …

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…