sobota 23.09.2023

Imieniny: Bogusława Tekli

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Powiatowy rajd rowerowy i konkurs kulinarny czyli niedziela pełna wrażeń!

SkomentujCo to była za niedziela! Upalna, gorąca, a przy tym niezwykle udana. Ponad pięćdziesiąt osób nie wystraszyło się pogody i wzięło udział w powiatowym rajdzie rowerowym na pożegnanie wakacji. Podobna liczba rywalizowała równocześnie w konkursie kulinarnym, do którego przystąpiło aż dziesięć ekip.


Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Wydarzenia rozpoczęły się równolegle o godzinie 10.00. Kucharze-amatorzy w Ujeździe Dolnym przygotowywali dania jednogarnkowe, a ze Środy Śląskiej wyruszył rajd, w trakcie którego oficjalnie otwarto nową ścieżkę rowerową relacji Cesarzowice - Michałów - Ujazd Górny.

Na miejscu na rowerzystów czekała kiełbaska, owoce, smakowe lemoniady, a przede wszystkim pyszne dania serwowane przez uczestników konkursu. Wybór był różnorodny, bo pojawiały się zarówno potrawy tradycyjne, takie jak bigos, leczo i polędwiczki w sosie oraz te bardziej oryginalne, jak na przykład makaron ryżowy z dodatkami czy potrawka meksykańska. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, jednak po zsumowaniu głosów zwyciężczyniami zostały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szczepanowie, które do wspólnej zabawy powróciły po dłuższej przerwie - co bardzo nas cieszy.

Nikt jednak Ujazdu Dolnego nie opuścił z pustymi rękami! Pozostałe zespoły otrzymały nagrody specjalne od niezastąpionych partnerów konkursu - Dolnośląskie Młyny S.A., Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej, Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, Kraina Łęgów Odrzańskich, Gmina Udanin, MABUD - Dealer marki - STIHL oraz Radnych Powiatu. Również rowerzyści wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Zapraszamy do obszernej fotorelacji z niedzielnego wydarzenia i raz jeszcze dziękujemy - i bardzo mocno Was podziwiamy - że byliście tego dnia z nami!

Podziękowania kierujemy także w stronę Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej - za pomoc w zabezpieczeniu rajdu oraz sołtysa Ujazdu Dolnego Grzegorza Pierzchalskiego za pomoc organizacyjną i bezproblemowe zapewnienie terenu pod wydarzenie.

(Powiat Średzki - RFP)


Media   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Sentymentalna podroż po PRL. Sklepowa na dzień dobry przyitala Cię  uprzejmym słowem.  Czego ... pan sobie ...
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 
Świetna zabawa. Pani STAROŚCINA to chyba lustra nie ma w domu. 

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

handlo trans

handlo

cid 18a73e82c4a69b8beb36

Nie przegap tych artykułów.