czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Pożar naczepy, awaria kombajnu, dachowanie samochodu [raport strażaków]

Od 27.06.2022 r. do 03.07.2022 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 26 zdarzeń - 8 pożarów,  15 miejscowych zagrożeń i 3 fałszywych alarmów.Dachowanie samochodu koło Jastrzębiec | fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Malczycach Dachowanie samochodu koło Jastrzębiec | fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Malczycach


27.06.2022 w Środzie Śląskiej doszło do pożaru garażu przyłączonego do domu, w którym zapalił się bagażnik rowerowy, narty w pokrowcu oraz fotelik dziecięcy. Na szczęście pożar został ugaszony podręczną gaśnicą przez właściciela budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz pod kątem gazów trujących. Na miejscu pracowały 3 zastępy z JRG w Środzie Śląskiej.

27.06.2022 na drodze powiatowej w okolicach Cesarzowic doszło do groźnie wyglądającego pożaru naczepy ciągnika siodłowego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że palą się koła na dwóch osiach naczepy samochodu ciężarowego, która przewoziła stal zbrojeniową. Ruch na drodze powiatowej został wstrzymany na czas prowadzonej akcji gaśniczej. Na miejscu pracowały jednostki z OSP Bukówek, OSP Cesarzowice, 2 zastępy JRG Środa Śląska.

29.06.2022 na drodze krajowej nr 5, na terenie gminy Kostomłoty, doszło do miejscowego zagrożenia w postaci awarii układu hydraulicznego kombajnu, czego skutkiem był wyciek oleju hydraulicznego na ok. 500m odcinek drogi. Operator kombajnu sam zauważył wyciek oleju i udał się na pobliski zjazd celem ograniczenia wycieku. Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki OSP Osiek, JRG Środa Śląska oraz Policja i Służba Drogowa.

30.06.2022 w okolicach miejscowości Jastrzębce doszło do groźnego zdarzenia drogowego jakim było dachowanie pojazdu. Podjęte działania na miejscu akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki OSP Malczyce, OSP Chomiąża, 2 zastępy z JRG Środa Śląska.

01.07.2022 na trenie Środy Śląskiej doszło do wyładowania atmosferycznego w budynek mieszkalny, czego skutkiem był pożar. Piorun, który uderzył w dom jednorodzinny spowodował duże straty. Pożar, który wybuchł na dachu i poddaszu budynku strawił 1/3 powierzchni dachu. Na szczęście w środku nie było żadnych osób. Na miejscu pracowały jednostki z OSP Wilczków, OSP Bukówek, OSP Rusko, 3 zastępy z JRG Środa Śląska oraz JRG 7 Wrocław.

Komenda Powiatowa PSP w Środzie Śląskiej

Najnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... 10 minut temu.
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 3 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 5 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 9 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…