czwartek 27.02.2020

Imieniny: Gabriela Anastazji

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pożar w fabryce, auto w rowie, pożar auta... (z raportu strażaków)

Pożar w fabryce, auto w rowie, pożar auta... (z raportu strażaków)

07.05. 2019

To nie był spokojny weekend dla naszych strażaków. Od 3 do 5 maja średzcy strażacy odebrali sporo zgłoszeń, oto niektóre z nich...

Pożar w fabryce

3 maja, około godziny 12:30, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w jednej z hal produkcyjnych na terenie Specjalnej Legnickiej Strefy Ekonomicznej w Komornikach.

- Na miejsce wysłano 3 zastępy strażackie, po ich przyjeździe okazało się, że powstały podczas prac spawalniczych pożar maszyny do malowania, ugasili pracownicy fabryki. Działania strażaków polegały na sprawdzeniu hali pod kątem bezpieczeństwa. Starty oszacowano na około 1000 złotych – informuje rzecznik prasowy KP PSP Dariusz Domaradzki.

Zalane mieszkanie

3 maja, chwilę po godz. 17:30, dyżurny otrzymał informację od mieszkanki budynku wielorodzinnego w Środzie Śląskiej przy ul. Legnickiej dotyczące zalanego mieszkania.

- W zgłoszeniu kobieta poinformowała, że woda leje się z mieszkania powyżej. Na miejsce wezwano również policję, która nie ustaliła właścicieli lokalu, a wezwani do pomocy w otworzeniu drzwi strażacy zostali odesłani – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

Pożary sadzy

4 i 6 maja strażacy brali udział w gaszeniu pożarów sadzy w kominach w budynkach mieszkalnych w Jastrzębcach i w Środzie Śląskiej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń, ugaszeniu powstałych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem zawartości tlenku węgla.

Zdarzenie drogowe

4 maja poinformowano strażaków o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kwietno.

- W minioną sobotę, około godziny 19:30, 23-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym, prawdopodobnie wskutek niezachowania ostrożności, straciła panowanie nad pojazdem marki Opel Corsa, co zakończyło się dachowaniem pojazdu, który wpadł do przydrożnego rowu. Osoba poszkodowana opuściła pojazd samodzielnie. Wezwane na miejsce zastępy straży pożarnej udzieliły kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Straty oszacowano na około 5000 złotych – informuje rzecznik prasowy KP PSP.

Pożar samochodu

5 maja, około godz. 2:30, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru samochodu przy ul. Akacjowej w miejscowości Źródła.

- Pożarem objęty był samochód dostawczy marki Polonez. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu 1 prądu wody celem ugaszania pożaru - wyjaśnia rzecznik.

Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

drewno kominkowe

pelka baner

handlo trans

panele 5kw

hydrotech do gazety nowa reklama

 

allago reklama kino Obszar roboczy 1

taxi stas

komnet internet

zuk baner

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

stihl

Serwis

 

0001