poniedziałek 06.04.2020

Imieniny: Izoldy Ireneusza

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pożary traw, auta... i zakleszczony kot (z raportu strażaków)

Pożary traw, auta... i zakleszczony kot (z raportu strażaków)

18.03. 2020

Wiosenna pogoda sprzyja pierwszym porządkom, a co za tym idzie, wielu mieszkańców w szybki sposób próbuje pozbyć się suchych roślin, korzystając przy tym z żywiołu ognia, który niestety często wymyka się spod kontroli.

W związku z czym, w ciągu dwóch dni strażacy z powiatu średzkiego odnotowali kila pożarów dot. wypalania suchych traw. Te miały miejsce między innymi w Bogdanowie, Głosce i Malczycach. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń, podaniu prądów wody celem ugaszenia pożarów oraz dogaszaniu zarzewi ognia przy pomocy tłumic  – mówi Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar sadzy

14 marca, po godz. 18:00, dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnego w Krynicznie. Przed przyjazdem strażaków właściciel domu podjął nieskuteczną próbę gaszenia, wlewając przez wyczystkę kominową kilka wiader wody.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru i wykonaniu  pomiarów na zwartość tlenku węgla. 

- Podobne zdarzenie miało miejsce przed godz. 16:00 w Kostomłotach, gdzie również wykonano rutynowe działania - informuje rzecznik KP PSP.

Zdarzenie drogowe

13 marca, po godz. 17:00, strażacy zostali wezwani do zdarzenia na 66 km drogi krajowej nr 94 z udziałem samochodu osobowego. - W pobliżu stacji paliw w Środzie Śląskiej kierujący samochodem osobowym uderzył w uliczną lampę. Na miejscu działania prowadziła również policja  – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Ziemniaki powodem wezwania strażaków

Piątek 13-go nie był raczej dobrym dniem dla mieszkanki jednego z budynków wielorodzinnych w Jarząbkowicach w gminie Kostomłoty. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, chwilę po godzinie 13:30, odebrał zgłoszenie dot. pożaru mieszkania, w którym znajduje się kobieta. Jak się później okazało przyczyną zadymienia oraz zapachu spalenizny były ziemniaki pozostawione na kuchence gazowej.

-  Kobieta wyszła z mieszkania o własnych siłach, nie uskarżając się na jakiekolwiek dolegliwości, natomiast mieszkanie zostało wywietrzone  – czytamy w strażackim raporcie.

Pożar samochodu

12 marca, około godz. 16:50,  dyżurny średzkiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na moście łączącym Brzeg Dolny z Miękinią.  - Kierujący samochodem zdążył zjechać na  pobliską drogę, gdzie dokonał nieudanej próby gaszenia pojazdu marki Volvo. Po przyjeździe strażaków we wskazane miejsce, cały pojazd objęty był ogniem. Działania strażaków polegały na podaniu 1 prądu piany celem ugaszenia - mówi D. Domaradzki.

Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Kot zakleszczony w ramie okiennej

9 marca wezwano strażaków do Malczyc, gdzie w jednym z budynków przy ul. Klonowej - kot, który  prawdopodobnie próbował wydostać się z mieszkania przez uchylone okno, zawiesił się na jego ramie.

Jak informują strażacy, po zakończonej akcji, zwierzę zostało przekazane właścicielowi.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mnie zadziwia, że są ludzie którzy porządkując ogródki palą gałęzie, liście itp. Wiosną, gdy jest piękny słoneczny dzień aż się prosi aby pootwierać okna i przewietrzyć chałupę. Niestety nie da się, gdy ktoś na wsi kopci i smrodzi. A przecież są sposoby aby pozbyć się tego bez palenia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Palenie trawy wcale nie jest sezonowe

This comment was minimized by the moderator on the site

moze i nie sezonowe ale wiosna na pewno jest tego więcej

This comment was minimized by the moderator on the site

Co za głupota z tym wypalaniem traw i nieużytków co roku to samo. Ogarnijcie się!!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

W Malczycach też jest taki gigus jeździ ciągle naćpany srebrnym Audi a4 sedan,z ul.Działkowej wiecznie na haju...
Proszę przeczytać sobie oświadczenie rzecznika praw obywatelskich. Rozjaśnia sytuacje ? https://www.rpo.gov.p...
Plagą ostatnich dni stało się wychodzenie z psami bez smyczy czy to na ogródkach działkowych czy też na terena...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…