poniedziałek 28.09.2020

Imieniny: Luby Waclawa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Pożary traw, auta... i zakleszczony kot (z raportu strażaków)

Pożary traw, auta... i zakleszczony kot (z raportu strażaków)

18.03. 2020

Wiosenna pogoda sprzyja pierwszym porządkom, a co za tym idzie, wielu mieszkańców w szybki sposób próbuje pozbyć się suchych roślin, korzystając przy tym z żywiołu ognia, który niestety często wymyka się spod kontroli.

W związku z czym, w ciągu dwóch dni strażacy z powiatu średzkiego odnotowali kila pożarów dot. wypalania suchych traw. Te miały miejsce między innymi w Bogdanowie, Głosce i Malczycach. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń, podaniu prądów wody celem ugaszenia pożarów oraz dogaszaniu zarzewi ognia przy pomocy tłumic  – mówi Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar sadzy

14 marca, po godz. 18:00, dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnego w Krynicznie. Przed przyjazdem strażaków właściciel domu podjął nieskuteczną próbę gaszenia, wlewając przez wyczystkę kominową kilka wiader wody.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru i wykonaniu  pomiarów na zwartość tlenku węgla. 

- Podobne zdarzenie miało miejsce przed godz. 16:00 w Kostomłotach, gdzie również wykonano rutynowe działania - informuje rzecznik KP PSP.

Zdarzenie drogowe

13 marca, po godz. 17:00, strażacy zostali wezwani do zdarzenia na 66 km drogi krajowej nr 94 z udziałem samochodu osobowego. - W pobliżu stacji paliw w Środzie Śląskiej kierujący samochodem osobowym uderzył w uliczną lampę. Na miejscu działania prowadziła również policja  – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Ziemniaki powodem wezwania strażaków

Piątek 13-go nie był raczej dobrym dniem dla mieszkanki jednego z budynków wielorodzinnych w Jarząbkowicach w gminie Kostomłoty. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, chwilę po godzinie 13:30, odebrał zgłoszenie dot. pożaru mieszkania, w którym znajduje się kobieta. Jak się później okazało przyczyną zadymienia oraz zapachu spalenizny były ziemniaki pozostawione na kuchence gazowej.

-  Kobieta wyszła z mieszkania o własnych siłach, nie uskarżając się na jakiekolwiek dolegliwości, natomiast mieszkanie zostało wywietrzone  – czytamy w strażackim raporcie.

Pożar samochodu

12 marca, około godz. 16:50,  dyżurny średzkiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na moście łączącym Brzeg Dolny z Miękinią.  - Kierujący samochodem zdążył zjechać na  pobliską drogę, gdzie dokonał nieudanej próby gaszenia pojazdu marki Volvo. Po przyjeździe strażaków we wskazane miejsce, cały pojazd objęty był ogniem. Działania strażaków polegały na podaniu 1 prądu piany celem ugaszenia - mówi D. Domaradzki.

Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Kot zakleszczony w ramie okiennej

9 marca wezwano strażaków do Malczyc, gdzie w jednym z budynków przy ul. Klonowej - kot, który  prawdopodobnie próbował wydostać się z mieszkania przez uchylone okno, zawiesił się na jego ramie.

Jak informują strażacy, po zakończonej akcji, zwierzę zostało przekazane właścicielowi.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mnie zadziwia, że są ludzie którzy porządkując ogródki palą gałęzie, liście itp. Wiosną, gdy jest piękny słoneczny dzień aż się prosi aby pootwierać okna i przewietrzyć chałupę. Niestety nie da się, gdy ktoś na wsi kopci i smrodzi. A przecież są sposoby aby pozbyć się tego bez palenia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Palenie trawy wcale nie jest sezonowe

This comment was minimized by the moderator on the site

moze i nie sezonowe ale wiosna na pewno jest tego więcej

This comment was minimized by the moderator on the site

Co za głupota z tym wypalaniem traw i nieużytków co roku to samo. Ogarnijcie się!!!!!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Brawo Polonia! Super meczycho! Wielkie brawa też dla autora newsa - fajna relacja i zdjęcia profesk...
Autobus można też od razu nazwać CoronaCovidBus. Dzięki ... już raz na 2 tyg jak przyjdę na stadion...
zostań milicjantem i czepiaj się ludzi za brak kagańca lub sam miej go na twarzy-NIGDY trzeba być sz...
Najlepsza wizytówka Rucińskiego to te łuszczące się zdjęcia Środy na płocie kościoła.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.