sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pożary traw, auta... i zakleszczony kot (z raportu strażaków)
Wiosenna pogoda sprzyja pierwszym porządkom, a co za tym idzie, wielu mieszkańców w szybki sposób próbuje pozbyć się suchych roślin, korzystając przy tym z żywiołu ognia, który niestety często wymyka się spod kontroli.


W związku z czym, w ciągu dwóch dni strażacy z powiatu średzkiego odnotowali kila pożarów dot. wypalania suchych traw. Te miały miejsce między innymi w Bogdanowie, Głosce i Malczycach. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsc zdarzeń, podaniu prądów wody celem ugaszenia pożarów oraz dogaszaniu zarzewi ognia przy pomocy tłumic  – mówi Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar sadzy

14 marca, po godz. 18:00, dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej odebrał zgłoszenie dotyczące pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnego w Krynicznie. Przed przyjazdem strażaków właściciel domu podjął nieskuteczną próbę gaszenia, wlewając przez wyczystkę kominową kilka wiader wody.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru i wykonaniu  pomiarów na zwartość tlenku węgla. 

- Podobne zdarzenie miało miejsce przed godz. 16:00 w Kostomłotach, gdzie również wykonano rutynowe działania - informuje rzecznik KP PSP.

Zdarzenie drogowe

13 marca, po godz. 17:00, strażacy zostali wezwani do zdarzenia na 66 km drogi krajowej nr 94 z udziałem samochodu osobowego. - W pobliżu stacji paliw w Środzie Śląskiej kierujący samochodem osobowym uderzył w uliczną lampę. Na miejscu działania prowadziła również policja  – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Ziemniaki powodem wezwania strażaków

Piątek 13-go nie był raczej dobrym dniem dla mieszkanki jednego z budynków wielorodzinnych w Jarząbkowicach w gminie Kostomłoty. Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, chwilę po godzinie 13:30, odebrał zgłoszenie dot. pożaru mieszkania, w którym znajduje się kobieta. Jak się później okazało przyczyną zadymienia oraz zapachu spalenizny były ziemniaki pozostawione na kuchence gazowej.

-  Kobieta wyszła z mieszkania o własnych siłach, nie uskarżając się na jakiekolwiek dolegliwości, natomiast mieszkanie zostało wywietrzone  – czytamy w strażackim raporcie.

Pożar samochodu

12 marca, około godz. 16:50,  dyżurny średzkiej straży otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na moście łączącym Brzeg Dolny z Miękinią.  - Kierujący samochodem zdążył zjechać na  pobliską drogę, gdzie dokonał nieudanej próby gaszenia pojazdu marki Volvo. Po przyjeździe strażaków we wskazane miejsce, cały pojazd objęty był ogniem. Działania strażaków polegały na podaniu 1 prądu piany celem ugaszenia - mówi D. Domaradzki.

Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Kot zakleszczony w ramie okiennej

9 marca wezwano strażaków do Malczyc, gdzie w jednym z budynków przy ul. Klonowej - kot, który  prawdopodobnie próbował wydostać się z mieszkania przez uchylone okno, zawiesił się na jego ramie.

Jak informują strażacy, po zakończonej akcji, zwierzę zostało przekazane właścicielowi.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

  • sołtys powiedział(a) Więcej
    Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 2 godziny temu.
  • Michał powiedział(a) Więcej
    Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
  • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
    Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…