piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Pożegnanie maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1
Dzisiaj maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Pomyślnej realizacji dalszych planów życzyli im nauczyciele, władze powiatu oraz młodsi koledzy i koleżanki.

Fot. Wiktor Kalita Fot. Wiktor Kalita


Pierwsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Uczniowie odebrali tam nagrody i dyplomy za m.in. wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję oraz udział w konkursach. Dla rodziców przygotowano listy z gratulacjami za wysokie wyniki swoich dzieci oraz podziękowania za czynny udział w życiu szkoły.

Dyrekcja szkoły zwróciła uwagę, że był to szczególny rok szkolny. Pandemia i dziesięć miesięcy nauki zdalnej spowodowały, że egzamin maturalny był jednocześnie egzaminem z dyscypliny i dojrzałości.  – Mam nadzieję, że wyniki matur pozwolą wam zrealizować założone cele i spełnić marzenia. Podejmujecie teraz decyzje, które zdeterminują Wasze miejsce w świecie. Pamiętajcie o słowach filozofa Władysława Biegańskiego: „człowiek, który lubi swój zawód wybić się musi, kto szuka tylko chleba w swoim zawodzie, ten chleb może znajdzie, ale pustki w życiu nie wypleni”. Życzę Wam mądrych i przemyślanych wyborów – mówiła dyrektor szkoły Małgorzata Przesławska.

Powiat Średzki reprezentowali wicestarosta Sebastian Burdzy oraz kierownik wydziału edukacji Zuzanna Jaskuła. – Mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać czas w tej szkole, że wynieśliście z niej nie tylko cenną wiedzę, ale też mnóstwo doświadczeń, wspomnień i pięknych chwil.  Teraz czeka was kolejny etap edukacji i liczę, że po jego zakończeniu znów spotkamy się w naszym mieście i powiecie – podkreślał Burdzy. 

Wicestarosta powiatu miał też przyjemność wręczyć nagrody laureatom gry miejskiej „Żołnierze Wyklęci” oraz kończącym szkołę członkom Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Ponadto wszystkich tegorocznych  maturzystów zaprosił na… Śniadanie Maturzystów. Śniadanie to nowa inicjatywa Powiatu i Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. – W tym roku, z powodu obostrzeń, nie było studniówki ani Poloneza dla Rolanda. Dlatego namiastką tego i okazją do rozmowy z wami będzie to śniadanie. Zapraszam serdecznie do naszego CeKA w przyszły piątek o godz. 10.00 – poinformował wicestarosta Burdzy.

Spotkanie w Centrum zakończyło się „chwilą wspomnień”, czyli prezentacją zdjęć z klasowych wydarzeń. Świadectwa ukończenia szkoły uczniowie odebrali już w klasach.

Uczniowie PZS nr 1, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem

Liceum Ogólnokształcące:

Julia Podwysocka - średnia ocen 5,12

Anna Podwysocka - 5,0

Aleksandra Pietrzak - 4,89

Julia Cyran - średnia 4,8

Wiktoria Stawirej - 4,78

Technikum:

Aurelia Kaźmierczak - średnia ocen 5,07

Kamila Bochenek - 5,0

Klaudia Schaper - 4,93

Janiak Kinga - 4,91

(rfp)

Media

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 minut temu
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 18 minut temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 29 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…