poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. Wiktor Kalita Fot. Wiktor Kalita

Pożegnanie maturzystów z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1

Cz, 20.05.2021 16:01

Dzisiaj maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Środzie Śląskiej odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Pomyślnej realizacji dalszych planów życzyli im nauczyciele, władze powiatu oraz młodsi koledzy i koleżanki.


Pierwsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Uczniowie odebrali tam nagrody i dyplomy za m.in. wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję oraz udział w konkursach. Dla rodziców przygotowano listy z gratulacjami za wysokie wyniki swoich dzieci oraz podziękowania za czynny udział w życiu szkoły.

Dyrekcja szkoły zwróciła uwagę, że był to szczególny rok szkolny. Pandemia i dziesięć miesięcy nauki zdalnej spowodowały, że egzamin maturalny był jednocześnie egzaminem z dyscypliny i dojrzałości.  – Mam nadzieję, że wyniki matur pozwolą wam zrealizować założone cele i spełnić marzenia. Podejmujecie teraz decyzje, które zdeterminują Wasze miejsce w świecie. Pamiętajcie o słowach filozofa Władysława Biegańskiego: „człowiek, który lubi swój zawód wybić się musi, kto szuka tylko chleba w swoim zawodzie, ten chleb może znajdzie, ale pustki w życiu nie wypleni”. Życzę Wam mądrych i przemyślanych wyborów – mówiła dyrektor szkoły Małgorzata Przesławska.

Powiat Średzki reprezentowali wicestarosta Sebastian Burdzy oraz kierownik wydziału edukacji Zuzanna Jaskuła. – Mam nadzieję, że będziecie dobrze wspominać czas w tej szkole, że wynieśliście z niej nie tylko cenną wiedzę, ale też mnóstwo doświadczeń, wspomnień i pięknych chwil.  Teraz czeka was kolejny etap edukacji i liczę, że po jego zakończeniu znów spotkamy się w naszym mieście i powiecie – podkreślał Burdzy. 

Wicestarosta powiatu miał też przyjemność wręczyć nagrody laureatom gry miejskiej „Żołnierze Wyklęci” oraz kończącym szkołę członkom Młodzieżowej Rady Powiatu Średzkiego. Ponadto wszystkich tegorocznych  maturzystów zaprosił na… Śniadanie Maturzystów. Śniadanie to nowa inicjatywa Powiatu i Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. – W tym roku, z powodu obostrzeń, nie było studniówki ani Poloneza dla Rolanda. Dlatego namiastką tego i okazją do rozmowy z wami będzie to śniadanie. Zapraszam serdecznie do naszego CeKA w przyszły piątek o godz. 10.00 – poinformował wicestarosta Burdzy.

Spotkanie w Centrum zakończyło się „chwilą wspomnień”, czyli prezentacją zdjęć z klasowych wydarzeń. Świadectwa ukończenia szkoły uczniowie odebrali już w klasach.

Uczniowie PZS nr 1, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem

Liceum Ogólnokształcące:

Julia Podwysocka - średnia ocen 5,12

Anna Podwysocka - 5,0

Aleksandra Pietrzak - 4,89

Julia Cyran - średnia 4,8

Wiktoria Stawirej - 4,78

Technikum:

Aurelia Kaźmierczak - średnia ocen 5,07

Kamila Bochenek - 5,0

Klaudia Schaper - 4,93

Janiak Kinga - 4,91

(rfp)

 • 4
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 13 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 13 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 16 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 17 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…