piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //



Premiera książki „Dziewięć”. Mieczysław Gorzka po raz kolejny zaskakuje czytelników




Już dziś, 8 grudnia, na półki księgarń trafia najnowszy kryminał Mieczysława Gorzki. Książka jest kontynuacją cyklu „Wściekłe psy”, który ujrzał światło dzienne w maju tego roku. Autor narzuca sobie coraz szybsze tempo, a najnowsza pozycja ma dużą szansę zostać bestsellerem.


Fabuła, która mrozi krew w żyłach

Karolina to córka znanej wrocławskiej milionerki. Z dnia na dzień zostaje porwana, a jej zniknięcie rodzi coraz więcej pytań. Kto stoi za jej tajemniczym zniknięciem? Komu naprawdę zależy na jej ocaleniu? Mogłoby się zdawać, że jej bliscy zrobią wszystko, by ją odnaleźć.

Tymczasem matka, choć decyduje się skorzystać z usług detektywa, nie chce współpracować z policją… Zwraca się jednak o pomoc do kolegi ze studiów, nadkomisarza Zakrzewskiego. Ten początkowo odmawia, ale po czasie zgłębia sprawę i tym samym natrafia na historię, która mrozi krew w żyłach. Niejasne powiązania matki Karoliny, niedociągnięcia ze strony policji i szemrane interesy detektywa – co jeszcze zaskoczy nadkomisarza w toku śledztwa?

 

Przeszłość powraca

Autor znów decyduje się połączyć bieżącą akcję ze wspomnieniami przeszłości. W najnowszej powieści „Dziewięć” nadkomisarz Zakrzewski odkrywa, że sprawa, z którą aktualnie się mierzy, jest łudząco podobna do sytuacji, w której osiem lat temu na Dolnym Śląsku grasował zabójca nastolatek. Mimo że tamto śledztwo zostało rozwiązane, bohater nabiera coraz większych wątpliwości. Czy uda mu się rozwikłać zagadkę wspólnego mianownika obu spraw?

Mieczysław Gorzka to autor bestsellerowego cyklu kryminałów „Cienie przeszłości”. Po sukcesie pisarz postanowił powrócić z przygodami nadkomisarza Zakrzewskiego w nowej serii „Wściekłe psy”. W tym roku przyspieszył tempo, wydając aż dwie pozycje – „Polowanie na psy” w maju i „Dziewięć” w grudniu.

Najnowszą książkę można kupić już od 8 grudnia. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Bukowy Las.

 

O autorze

Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami i księgowością. Z zamiłowania piwowar i astronom amator, interesuje się fizyką kwantową i kosmologią, jak również średniowieczną historią Wrocławia i Śląska. Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, takich jak fantastyka, kryminały i horrory. Pierwszy cykl kryminalny Gorzki CIENIE PRZESZŁOŚCI odniósł ogromny sukces. Komisarz Marcin Zakrzewski powrócił więc jako bohater w najnowszych dwóch powieściach, wydanym już Polowaniu na psy oraz w oddawanej właśnie czytelnikom książce DZIEWIĘĆ.

(pk)

 

12 grudnia o godzinie 17.00 na stronie: facebook.com/cka.srodaslaska odbędzie się spotkanie autorskie online z Mieczysławem Gorzką poświęcone jego najnowszej książce, a zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne konkursy z nagrodami. Polecamy!

Mieczysław Gorzka w księgarni:

 

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…