wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Próbował nielegalnie porzucić odpady - został zatrzymany przez średzkich policjantów
Policjanci ze Środy Śląskiej zapobiegli porzuceniu na terenie powiatu odpadów przez kierującego pojazdem ciężarowym, który nie miał na to zezwolenia.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- Na podstawie uzyskanych informacji oraz w wyniku podjętych działań operacyjnych, Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który w sposób nieuprawniony usiłował porzucić na terenie powiatu średzkiego 25 ton odpadów. 39-latek na widok funkcjonariuszy próbował „schować się” w kabinie pojazdu. Nie potrafił on również w racjonalny sposób wyjaśnić powodów swojego przebywania w tym miejscu, a z zabezpieczonych dokumentów wynikało, że punkt docelowy, gdzie miał dostarczyć odpady, znajdował się poza terenem powiatu średzkiego - informuje mł. asp. Karol Dudziak z KPP w Środzie Śl.

O zdarzeniu powiadomiono Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, którego inspektorzy szybko pojawili się na miejscu, aby podjąć właściwe czynności. Mężczyzna został przesłuchany, a pojazd ciężarowy wraz z ładunkiem zabezpieczono celem wykonania oględzin z udziałem biegłego z zakresu ochrony środowiska.

- Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli w toku prowadzonego postępowania okaże się, że przewożone odpady, które 39-latek próbował nielegalnie porzucić, mogły zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi bądź zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym, osobom odpowiedzialnym za ten proceder może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5 - podkreśla mł. asp. Karol Dudziak.

(rol/kpp)

431 143291

431 143293

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 38 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 45 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 48 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…