poniedziałek 08.03.2021

Imieniny: Beaty Wincentego

Przez kilka dni „dobrze się bawił” korzystając z karty znajomego

Przez kilka dni „dobrze się bawił” korzystając z karty znajomego

Wt, 19.01.2021 12:56

Robił zakupy w różnych sklepach płacąc za nie zbliżeniowo oraz wybierał gotówkę z bankomatów używając karty bankomatowej swojego znajomego. Został zatrzymany przez średzkich policjantów i usłyszał ponad 20 zarzutów.Jak ustalili policjanci, pokrzywdzony sam udostępnił swoją kartę wraz z numerem PIN znajomemu. Poprosił go o przysługę w postaci zrobienia zakupów. Ten wywiązał się ze zobowiązania, jednak "zapomniał" zwrócić kartę. Następnie przez kilka dni używał jej, uszczuplając konto pokrzywdzonego o kwotę blisko 2000 złotych.

Sprawcą okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Policjanci podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili przywłaszczoną kartę. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom, w jaki sposób wszedł w jej posiadanie.

46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

- Policjanci ustalili, że mężczyzna przez kilka dni korzystał z karty, płacąc nią za zakupy w różnych sklepach na terenie miasta, a także wybierając gotówkę z bankomatów. Sprawca używał jej do czasu, kiedy przekroczył dzienny limit wypłat i do momentu zastrzeżenia przez właściciela - informuje Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska.

Funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu łącznie 24 zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania tego przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawiania wolności. Taka sama kara grozi za usiłowanie.

(rol/ms) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Skąd oni biorą te cyfry? W latach 1944- 1956 wydano ogółem ok. 15 000 wyroków śmierci z czego wykonano... 48 minut temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  To o co walczyli, a to co wywalczyli to tak jakby dwie różne sprawy. Żołnierz który wstawał z błota pod... 2 godziny temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Bandytów w ogóle należy piętnować, a nie nazywać ich żołnierzami i nagradzać za zbrodnie gwałty i... 2 godziny temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  Nakazy sanitarne są dla ochrony mieszkańców.Niestety są egoiści,którzy umyślą tylko o sobie. Tych... 11 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Lepiej nie pytać włascicieli poniemieckich willi i grodów o ich rodziców czy dziadków.Dzisiaj też jedni... 11 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Kto nie szanuje Polskiego rządu Pana M.Morawieckiego ten musi płacić. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …