środa 11.12.2019

Imieniny: Damazego Waldemara

 
Przywłaszczył sobie kartę płatniczą. Trafił do aresztu

Przywłaszczył sobie kartę płatniczą. Trafił do aresztu

02.10. 2019

Do policyjnego aresztu trafił 53-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Policjanci zatrzymali go w związku z przywłaszczeniem karty płatniczej, a następnie kilkukrotne posłużenie się nią w jednym ze sklepów na terenie miasta.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wspólnie spożywał alkohol z przypadkowo poznanym mężczyzną. Kiedy trunek się skończył, pokrzywdzony udostępnił swoją kartę 53-latkowi, by ten zrobił stosowne zakupy. Sprawca nie poprzestał jednak na tym i powierzoną mu kartą płatniczą jeszcze kilka razy wykorzystał robiąc zakupy również następnego dnia.

Policjanci na  podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że zatrzymany mężczyzna pięciokrotnie posłużył się przywłaszczoną kartą, powodując straty w wysokości ok. 140 złotych. W jednym przypadku nie zrealizował swojego zamiaru, bowiem ekspedientka zorientowała się, że karta opiewa na inną osobę i poprosiła o wprowadzenie nr pin. Wówczas sprawca zrezygnował z zakupów.

Policjanci udowodnili mężczyźnie popełnienie sześciu przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna odpowie za przywłaszczenie powierzonej mu karty płatniczej oraz za czterokrotne włamanie się do systemu bankowego i kradzież pieniędzy. Ponadto usłyszał zarzut usiłowania włamania.

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Kradzież z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za przywłaszczenie powierzonej rzeczy grozi kara do lat pięciu.

(ms) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację