Pułapki w wakacyjnej pracy. Jak w takie "nie wpaść"?

Pułapki w wakacyjnej pracy. Jak w takie "nie wpaść"?

12.07. 2018

Wraz z nadejściem wakacji wiele młodych ludzi - uczniów i studentów, postanowiło "dorobić" sobie, by móc wyjechać na wymarzone wakacje lub kupić coś o czym od dawna marzyli.

 

Pierwsze zarobione pieniądze, to ogromna satysfakcja, jednak należy uważać, by nie wpaść w pułapkę. Wakacyjna praca może oprócz wielu korzyści nieść ze sobą również te mniej przyjemne konsekwencje. 

Na co należy zwrócić uwagę podczas szukania i podejmowania takiej pracy? Jeżeli zamierzamy wyjechać do pracy np. nad morze musimy upewnić się czy pracodawca na pewno oferuje nocleg, czy to my musimy poszukać zakwaterowania. Chyba nikt nie chciałby wylądować z walizką na ulicy przez swoją nieuwagę. 

Warto już na samym początku ustalić z pracodawcą, kiedy otrzymamy nasze wynagrodzenie- wypłaty mogą być codziennie, pod koniec tygodnia lub na sam koniec pracy. Ważne jest też ustalenie stawki i najlepiej, gdyby takie szczegóły były zawarte w umowie. To stanowi gwarancję, że nie zostaniemy oszukani. Nie dajcie się również wykorzystać w kwestii godzin pracy. Ich ilość musi być zgodna z przepisami. 

Praca nie powinna zagrażać naszemu zdrowiu - wybierzmy taką, do której będą dostosowane nasze możliwości. Przez odniesione ewentualne kontuzje może się okazać, że z naszych planów na letni odpoczynek nic nie wyjdzie, a tego przecież nikt by nie chciał. 

Jeżeli rozsądnie podejmiecie pracę z pewnością zarobione przez was samych pieniądze przyniosą wam większą satysfakcję i radość, niż otrzymane od rodziców kieszonkowe :) 

(ml) fot. pixabay / zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację