niedziela 14.04.2024

Imieniny: Bereniki Waleriana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Rada Rozwoju LSSE po raz pierwszy przyzna nagrodę gospodarczą

SkomentujTylko do 16 października br. przyjmowane są zgłoszenia do konkursu o nagrodę gospodarczą mającą uhonorować przedsiębiorców z naszego regionu. „Złote RROGi” to nowy plebiscyt organizowany w tym roku po raz pierwszy przez Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Przedsiębiorcy z terenu oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej niejednokrotnie pokazali, że decydują się na rozpoczęcie swojej działalności czy udział w kluczowych inwestycjach, nawet jeśli początki nie są łatwe oraz wymagają zmierzenia się m.in. z trudnościami finansowymi. Frazeologizm „Chwycić byka za rogi” oznacza, że ktoś od razu podjął się realizacji jakiegoś zadania lub zaczyna od jego najtrudniejszej części, stąd pomysł, żeby korzystając ze skrótu Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego utworzyć nazwę dla nowej nagrody – „Złote RROGi” i docenić ludzi stojących za wieloma sukcesami gospodarczymi w naszym regionie – wyjaśnia Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

„Złote RROGi” to wyróżnienie oraz uhonorowanie przedsiębiorców, którzy osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, a także przyczyniają się do rozwoju gospodarki Dolnego Śląska i Polski, ponadto przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu i etyki biznesowej oraz stanowią wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorców. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 16 października 2023 roku.

Jako Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w interdyscyplinarnym gronie skupiamy się na co dzień na wspólnych zadaniach istotnych dla biznesu i samorządu. Teraz chcemy uhonorować osoby, które poprzez swoje zaangażowanie, ciężką pracę i nierzadko podejmowanie trudnych decyzji przyczyniają się do rozwoju lokalnej, ale też krajowej gospodarki. Nagroda może trafić również do zespołów badawczych oraz jednostek naukowych, które wdrażają innowację produktową lub technologiczną. To pierwsza edycja konkursu, więc tym bardziej zależy nam na ciekawych zgłoszeniach  – mówi Adam Babuśka, przewodniczący Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego LSSE.

Nadzór merytoryczny nad przeprowadzeniem konkursu sprawuje kapituła powołana przez Radę, w gronie której znajdują się m.in. eksperci z dziedziny gospodarki, a także przedstawiciele firm, instytucji promujących przedsiębiorczość. W skład kapituły nie mogą wchodzić osoby biorące udział w konkursie. W każdej edycji przyznawana będzie nagroda główna. Rada może przyznać również nagrody specjalne w trybie uznaniowym.

Więcej informacji na temat konkursu „Złote RROGi” znaleźć można na stronie www.lsse.eu/nagroda lub pod numerem telefonu: +48 733 770 207 oraz adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

----------------------------------------------------------

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 83 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została powołana pod koniec listopada 2021 roku jako organ wspierający rozwój przedsiębiorczości w regionie. Aktualnie w skład RROG wchodzi 28 członków.

(mpr)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

ekogroszek baner

glory

Nie przegap tych artykułów.