czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Radni powiatowi powołali Średzkie Centrum Zdrowia

Radni powiatowi powołali Średzkie Centrum Zdrowia

Pt, 26.03.2021 15:40
 •  

Wczoraj radni powiatu przyjęli uchwałę o utworzeniu Średzkiego Centrum Zdrowia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.


Uchwała to kolejny i bardzo ważny krok w przywróceniu usług medycznych na terenie powiatu średzkiego. W styczniu 2020 roku za kwotę 4,6 mln zł odkupiono od syndyka masy upadłościowej budynek byłego szpitala. Drugim krokiem było pozyskanie rządowej dotacji i rozpoczęcie remontu budynku szpitala, ambulatorium oraz pomieszczeń na I i II piętrze.

Uchwałę w sprawie utworzenia Średzkiego Centrum Zdrowia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przyjęto jednogłośnie. Również jednogłośnie nowej jednostce nadano statut i określono zasady zbycia, oddania w dzierżawę, najem, użytkowanie oraz użyczenie aktywów trwałych w Średzkim Centrum Zdrowia działającym w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

SPZOZ w pierwszej kolejności zobowiązany będzie do otwarcia działalności medycznej w zakresie ambulatorium specjalistycznego. Ambulatorium będzie składać się z poradni: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz onkologicznej. Zadaniem tych poradni będzie zabezpieczanie podstawowych usług medycznych dla mieszkańców powiatu średzkiego w nagłych przypadkach, takich jak złamania, urazy, zasłabnięcia, a także wczesna diagnoza onkologiczna. Poradnie będą mieścić się na parterze szpitala, z wejściem od strony podwórka. Na I i II piętrze budynku planowane jest utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego połączonego z usługami hospitalizacyjnymi dla seniorów i osób przewlekle chorych.

Za jednomyślne przyjęcie uchwał związanych ze szpitalem, w imieniu zarządu podziękował wicestarosta Sebastian Burdzy.
– Szanuję państwa za to, że zdecydowaliśmy się pójść pewną drogą, na którą umówiliśmy się ponad dwa lata temu. Dzisiaj chciałbym w imieniu całego zarządu, ale też osobiście, podziękować państwu za tę jednomyślność. Przed nami kolejny etap: rejestracja podmiotu, później bardzo trudna procedura zgłoszenia inwestycji do wojewody, tzw. IOWISZ, od którego oceny zależeć będzie czy kwalifikujemy się do wsparcia naszych usług medycznych przez NFZ, następnie złożenie oferty i staranie się o kontrakt z NFZ. Myślę, że jesteśmy gdzieś w połowie drogi i chciałbym serdecznie państwu za to podziękować. Pani pełnomocnik dziękuję za bardzo wnikliwą analizę i otwarcie nam pewnych horyzontów: co możemy, co jest w naszym zasięgu – mówił Burdzy.

Podjęte trzy uchwały nazwał najważniejszymi w tej kadencji. – Te uchwały pozwalają zarządowi na kolejne kroki, o których państwa oczywiście będziemy informować. Mam nadzieję, że wszystkie te założenia spełnimy i cały czas powtarzamy, że to jest dopiero początek. Początek dochodzenia do pewnego rozwiązania, które zadowoli nas wszystkich – zakończył swoje wystąpienie.

Tak jak wspomniał wicestarosta kolejnym krokiem będzie rejestracja nowego podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

(rfp)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…