niedziela 23.02.2020

Imieniny: Romany Damiana

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Radni powiatu chcą kupić szpital

Radni powiatu chcą kupić szpital

16.04. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

4 kwietnia, na wniosek siedmiu radnych, zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu w Środzie Śląskiej.

Radni zebrali się, aby w drodze uchwały wyrazić zgodę na nabycie nieruchomości w rzecz Powiatu Średzkiego. Przedmiotowa nieruchomość to dwie działki zbudowane budynkiem szpitala, zlokalizowane przy ul. Kolejowej 16a w Środzie Śląskiej.

18 marca br. syndyk PCZ. S.A. ogłosił przetarg na te nieruchomości określając cenę wywoławczą na 8,6 mln zł netto (ponad 10,5 mln brutto) i wyznaczając termin składania ofert na 13 maja. Zgodnie z przepisami nabycie nieruchomości powyżej kwoty 100 tys. zł , a także obciążonych ograniczonymi prawami rzeczowymi, wymaga zgody rady. Stąd konieczność podjecie uchwały. Za jej przyjęciem głosowało 16 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Podjęta uchwała ma charakter intencyjny, co oznacza, że daje zarządowi powiatu prawo przystąpienia do procesu przetargowego.

– Nabycie budynku szpitala jest naszym nadrzędnym celem, jednak zrobimy to w odpowiednim momencie za cenę, która pokryje nasze wierzytelności. Przypomnę, że PCZ jest winny Powiatowi prawie 4 mln zł. Kolejnym naszym krokiem będzie reaktywowanie usług medycznych w szpitalu. Już wystąpiliśmy do dyrekcji dolnośląskiego oddziału NFZ z pytaniem czy mamy szanse na kontrakty na usługi, a jeśli tak, to od kiedy i na jakich zasadach – wyjaśnia Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu.

(rfp)

4607 DSC8822

 

 
Komentarzy (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niech Pan Burdzy przypomni za ile sprzedał szpital... Bo chyba za dużo mniej !!! I z tego co wiem to tych pieniędzy nie udało się odzyskać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Burdzy już niech nic nie wyjaśnia Judasz średzki, sprzedał tzn.oddal za pół darmo szpital ,teraz opowiada bzdury i się mądrzy,nam dość tego gościa jak go widzę gdziekolwiek na wymioty mnie zbiera.

This comment was minimized by the moderator on the site

Masz racje, jeżeli szpital odzyskają, a on pozatrudnia swoich znajomych( bez kwalifikacji), tak jak teraz w urzędzie, no to będzie tak jak było, lekarze ostatniego sortu, kiepska jakość, dalej będzie trzeba jeździć po województwie, pomocy szukać.

This comment was minimized by the moderator on the site

Najwyższy czas naprawić swoje błędy,a nie przerzucać winę na innych.Oby tylko nie skończyło się na przedwyborczych obietnicach.

This comment was minimized by the moderator on the site

Na taką wiadomość czekałam! Tylko jak już się uda żeby kadra była na poziomie i będziemy wszyscy szczęśliwi :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Oby to była prawda brakuje nam tu tego szpitala tak sądzę! Porodówka też powinna być to jest skandal żeby większość kobiet musiała jeździć po 30/40km do innych szpitali albo co najgorsze zdarzyło się rodzić w samochodzie bo się nie dojechało .Nie no szpital potrzebny i to bardzo Chirurgia itp. również oby się udało trzymam kciuki

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

handlo trans

panele 5kw

58543632 295375021394617 475021145259638784 n

zuk baner

komnet internet

Serwis

stihl

 

drewno kominkowe

allago reklama kino Obszar roboczy 1

hydrotech do gazety nowa reklama

taxi stas

pelka baner

0001