piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna JulianaRadzili jak wspierać pieczę zastępczą
20 stycznia w siedzibie starostwa odbyło się spotkanie robocze na temat „Zwiększenia efektywności Systemu Pieczy Zastępczej w Powiecie Średzkim”.  Jego organizatorem była Dolnośląska Fundacja na rzecz Pieczy Zastępczej „Przystanek Rodzina”. 

Podczas spotkania ustalono, że będą opracowywane dalsze rozwiązania mające wspierać pieczę zastępczą / fot. Powiat Średzki - RFP Podczas spotkania ustalono, że będą opracowywane dalsze rozwiązania mające wspierać pieczę zastępczą / fot. Powiat Średzki - RFP

W spotkaniu wzięli udział: starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz, dyrektor Katarzyna Misiuna, pracownicy PCPR-u oraz rodzice z dwóch Rodzinnych Domów Dziecka i dwóch Zawodowych Rodzin Zastępczych z terenu powiatu.

Tematem spotkania było „Zwiększenie efektywności Systemu Pieczy Zastępczej w Powiecie Średzkim” w oparciu o doświadczenia i oczekiwania Rodzin Zastępczych z powiatów, z którymi współpracuje fundacja. Zaproponowany cel uczestnicy zamierzają osiągnąć poprzez wspólne realizowanie „Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Średzkim na lata 2021- 2023”, przyjętego Uchwałą Rady Powiatu NR XXXII/182/2021 w Środzie Śląskiej z dnia 25 marca 2021 r.

5690 na www

Małgorzata Sawicka, prezes fundacji, zaprezentowała działalność fundacji, a przedstawiciele Rodzin Zastępczych omówili pięć ważnych dla nich obszarów tematycznych, którymi są: niezbędna pomoc w ramach interwencji kryzysowych, szkolenia i superwizje, wypoczynek i czas na wytchnienie dla rodziców zastępczych, usamodzielnianie młodzieży oraz finansowanie potrzeb rodzinnej pieczy zastępczej.

Po krótkiej dyskusji ustalono, że będą opracowywane dalsze rozwiązania mające wspierać pieczę zastępczą.

5691 img 4079

(opr. Powiat Średzki - RFP)

Dolnośląska Fundacja na rzecz Pieczy Zastępczej „Przystanek Rodzina” jest charytatywną organizacją pozarządową, która powstała w 2014 r., aby pomagać rodzicom zastępczym oraz wspierać dzieci powierzone pod ich opiekę. Do pieczy zastępczej trafiają dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się z rodzicami biologicznymi. Często są to dzieci po trudnych i traumatycznych przeżyciach.

Misją fundacji jest, aby wszystkie dzieci będące w pieczy zastępczej mogły wychowywać się w środowisku rodzinnym, a nie w Domach Dziecka. W związku z tym stale promuje rodzicielstwo zastępcze, nieustannie poszukując kandydatów do pełnienia roli rodzica zastępczego.

Na przestrzeni kolejnych lat fundacja stale rozwija swoją działalność- zmieniła się z lokalnej organizacji w fundację, która pod swoją opieką ma rodziny zastępcze nie tylko z regionu, ale i z całej Polski. Była inicjatorem i głównym organizatorem 3 konferencji, w tym jednej międzynarodowej, współorganizowanej z SWPS. Kolejna konferencja została odwołana z powodu pandemii.

W ramach realizowanej pomocy na rzecz swoich podopiecznych współpracuje z takimi firmami, jak: Google, Nokia, Objectivity, EY-GDS, UPS, Credit Suisse, Anixe, HP i wiele innych.

  • dsr powiedział(a) Więcej
    Autor ma rację! Sami śmiecą a później narzekają że syf w mieście - taka średzka rzeczywistość niestety... godzinę temu.
  • Putin powiedział(a) Więcej
    Znowu znikają komentarze. Władza czuwa. 6 godzin temu.
  • Banan powiedział(a) Więcej
    Owocowe Środy. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …