poniedziałek 27.03.2023

Imieniny: Lidii Ernesta

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Ranny mężczyzna na przystanku, wypadki i pożary [raport strażaków]

SkomentujW okresie od 19 do 25.09.2022 r. w rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 13 zdarzeń: 3 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń, 2 izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego.


Fot. WK | ilustracyjne Fot. WK | ilustracyjne


20.09.2022 na nieużytku przy ul. Dworcowej w Malczycach doszło do pożaru znajdujących się tam śmieci. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Malczyce oraz OSP Rusko podały jeden prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru nie stwierdzono innych zarzewi ognia.

22.09.2022 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, że na przystanku autobusowym, w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska, znajduje się mężczyzna z raną szyi. Osoba poszkodowana była przytomna i kontaktowa. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Cesarzowice. Działania strażaków polegały na zaopatrzeniu medycznym osoby do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybył również patrol Policji.

23.09.2022 w miejscowości Kobylniki (gm. Środa Śląska) doszło do zaginięcia mężczyzny w wieku 80 lat. Na miejsce poszukiwań udał się zastęp PSP ze Środy Śląskiej oraz okoliczne jednostki OSP.  Po rozpoznaniu i uzyskaniu informacji od dyżurnego policji, osoba zaginiona odnalazła się w pobliżu miejsca zamieszkania. Działania strażaków polegały jedynie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

23.09.2022 w jednym z budynków w Środzie Śląskiej doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu, strąceniu palącej się sadzy z wnętrza przewodu kominowego. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach udział brały jednostki ze Środy Śląskiej oraz OSP Bukówek.

24.09.2022 na drodze A4, na wysokości miejscowości Sokolniki, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 3 osoby - 1 osoba została poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zabezpieczeniu pojazdów do czasu przyjazdu patrolu Policji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Jarosław oraz OSP Kostomłoty.

25.09.2022 na  zjeździe z autostrady A4 na drogę DK 5 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały 4 osoby. Jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach. Zjazd na DK 5 odbywał się z utrudnieniami.  Na miejscu  działania prowadziły zastępy z JRG Środy Śląskiej, JRG Kąty Wrocławskie oraz OSP Kostomłoty.

KP PSP Środa Śląska
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
POWIAT ŚREDZKI pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

allago tworzymy

handlo

handlo trans