wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


Ranny mężczyzna na przystanku, wypadki i pożary [raport strażaków]

W okresie od 19 do 25.09.2022 r. w rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 13 zdarzeń: 3 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń, 2 izolowanych zdarzeń ratownictwa medycznego.Fot. WK | ilustracyjne Fot. WK | ilustracyjne


20.09.2022 na nieużytku przy ul. Dworcowej w Malczycach doszło do pożaru znajdujących się tam śmieci. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy – OSP Malczyce oraz OSP Rusko podały jeden prąd wody w natarciu na palącą się powierzchnię. Po ugaszeniu pożaru nie stwierdzono innych zarzewi ognia.

22.09.2022 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, że na przystanku autobusowym, w jednej z miejscowości na terenie gminy Środa Śląska, znajduje się mężczyzna z raną szyi. Osoba poszkodowana była przytomna i kontaktowa. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Środa Śląska oraz OSP Cesarzowice. Działania strażaków polegały na zaopatrzeniu medycznym osoby do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Na miejsce przybył również patrol Policji.

23.09.2022 w miejscowości Kobylniki (gm. Środa Śląska) doszło do zaginięcia mężczyzny w wieku 80 lat. Na miejsce poszukiwań udał się zastęp PSP ze Środy Śląskiej oraz okoliczne jednostki OSP.  Po rozpoznaniu i uzyskaniu informacji od dyżurnego policji, osoba zaginiona odnalazła się w pobliżu miejsca zamieszkania. Działania strażaków polegały jedynie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

23.09.2022 w jednym z budynków w Środzie Śląskiej doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu w piecu, strąceniu palącej się sadzy z wnętrza przewodu kominowego. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach udział brały jednostki ze Środy Śląskiej oraz OSP Bukówek.

24.09.2022 na drodze A4, na wysokości miejscowości Sokolniki, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 3 osoby - 1 osoba została poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, zabezpieczeniu pojazdów do czasu przyjazdu patrolu Policji. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Środa Śląska, OSP Jarosław oraz OSP Kostomłoty.

25.09.2022 na  zjeździe z autostrady A4 na drogę DK 5 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowały 4 osoby. Jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach. Zjazd na DK 5 odbywał się z utrudnieniami.  Na miejscu  działania prowadziły zastępy z JRG Środy Śląskiej, JRG Kąty Wrocławskie oraz OSP Kostomłoty.

KP PSP Środa Śląska

Najnowsze komentarze:
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 4 godziny temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 18 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 20 godzin temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  A czy autor lub może ktoś z czytelników zna historię domu sprzed pp. Duchnowiczów? W którym... 1 dzień temu
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wypadałoby pisać prawdę a nie tak łgać. Od stycznia 2008 do listopada 2015 (PO prawie 8 lat...
 • Henryk powiedział(a) Więcej
  Misiu podziękuj tym pedałom z PO co kopalne pozamykali i polikwidowali i chcieli wiatraki i...
 • Daro powiedział(a) Więcej
  Heryk, Ty pisiorowa mendo. Za PO nigdy nie brakowało węgla i był w rozsądnej cenie.

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…