poniedziałek 30.03.2020

Imieniny: Anieli Leonarda

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Rozpoczął się strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w naszych placówkach?

Rozpoczął się strajk nauczycieli. Jak wygląda sytuacja w naszych placówkach?

08.04. 2019

Wczoraj podczas „rozmów ostatniej szansy”, niestety nie doszło do porozumienia. Znaczna część szkół w naszym powiecie dziś nie prowadzi zajęć.

Strajk nauczycieli jest bezterminowy, a o sytuacji w kolejnych dniach na bieżąco będą rodziców informować dyrektorzy placówek. Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych odrzuciły propozycje, które przedstawił rząd. Zaakceptowanie zostały jedynie przez „Solidarność”.

Gmina Środa Śląska i powiat

Jak poinformowano nas w Wydziale Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej do ogólnopolskiego strajku nauczycieli przyłączyły się również - Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej oraz Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej. - W tych szkołach odbywają się zajęcia dla klas maturalnych oraz według planu uczniowie biorą również udział w praktykach zawodowych - mówi pracownik wydziału. Udział w proteście zgłosił również Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy w Środzie Śląskiej oraz Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Środzie Śl.

Według zgłoszeń przedstawiających się na "strajkowej" mapie, udział zgłosiły Szkoły Podstawowe: w Środzie Śląskiej, Ciechowie, Szczepanowie, Rakoszycach oraz Przedszkole Publiczne nr 1 i Przedszkole Publiczne nr 3 w Środzie Śląskiej.

Informacja Burmistrza Środy Śląskiej o sytuacji strajkowej w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Środa Śląska

Po przeprowadzonym referendum w naszej gminie, udział w strajku zadeklarowała zdecydowana większość pracowników szkół i przedszkoli. O fakcie tym informowaliśmy na bieżąco zainteresowane strony.

W związku z zaistniałą sytuacją, Burmistrz Środy Śląskiej (jako organ prowadzący) deklaruje, że we wszystkich placówkach publicznych zapewnione zostaną zajęcia opiekuńcze (sportowo – rekreacyjno – kulturalne). Ponadto, wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców, poczynając od dnia 8 kwietnia zmianie ulegną godziny funkcjonowania świetlic wiejskich. Na czas trwania protestu będą one otwarte w godzinach 8.00 – 13.00. Świetlice wiejskie będą funkcjonować w większości miejscowości z wyjątkiem Bukówka, Jastrzębiec, Kryniczna, Kobylnik, Przedmościa, Słupa, Szczepanowa i Świętego.

Szczegółowe informacje uzyskać można u dyrektorów placówek oświatowych oraz u dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej (tel. 71 39 60 740).

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. Liczymy na współpracę i zrozumienie u wszystkich państwa. Jednocześnie ze względu na trudną sytuację kadrową prosimy, w miarę możliwości , o zapewnienie opieki dzieciom we własnym zakresie.

 Gmina Malczyce

Na terenie Gminy Malczyce do ogólnopolskiego strajku nauczycieli przyłączyła się Szkoła Podstawowa im. Skarbów Dolnego Śląska oraz przedszkole, jednak w czasie strajku, jak informuje dyrektor szkoły Marzena Łaziuk - Nie jestem  w stanie zapewnić wystarczającej liczby pracowników do prowadzenia zajęć dydaktycznych i porządkowych. Zatem tylko w wyjątkowych sytuacjach uczniom zostanie zorganizowana opieka. Zapotrzebowanie należało zgłosić do wychowawcy klasy. Dyżur sprawowany będzie w palcówce na ul. Szkolnej w godz. od 8.00 do 14.00. Uczniowie zdający egzamin gimnazjalny przychodzą do szkoły zgodnie z planem i przystępują do egzaminu. W dniach egzaminu dyżur opiekuńczy będzie prowadzony także w godz. od 8.00 do 14.00, po uprzednim zgłoszeniu.

W Malczycach, bez zakłóceń, funkcjonuje Klub Dziecięcy Szczęśliwe Misie.                                                                                                              

Gmina Miękinia

Na terenie Gminy Miękinia udział w strajku zgłosiły Szkoły Podstawowe w Miękini, Lutyni i Pisarzowicach oraz przedszkole, które na czas trwania strajku wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Miękini, zapewniło zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w godzinach od 7:00 do 15:00. Na obecną chwilę udział w zajęciach bierze: z Miękini 28 przedszkolaków, z Lutyni 32 przedszkolaków oraz Pisarzowic 27 przedszkolaków. Na boiskach sportowych ORLIK w Miękini, Lutyni oraz Wilkszynie odbywają się również zajęcia sportowe dla starszych dzieci - poinformowała nas dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych w UG Miękinia, Ewelina Mazurkiewicz.

Gmina Kostomłoty

Na terenie Gminy Kostomłoty w strajku udział biorą: Szkoła Podstawowa w Kostomłotach, Karczycach oraz Mieczkowie wraz z oddziałami przedszkolnymi. Jak informuje dyrektor Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół Jolanta Klimkiewicz: - Tu została zapewniona opieka dla dzieci, jednak do szkół nie dotarł żaden z uczniów.

Gmina Udanin

Na terenie Gminy Udanin do ogólnopolskiego strajku nauczycieli przyłączyła się Szkoła Podstawowa oraz Przedszkole w Udaninie. - W tych placówkach zapewnione zostały zajęcia opiekuńczo – wychowawcze, w godzinach od 6:30 do 16:00 dla przedszkolaków oraz od 8:00 do 15:00 dla uczniów szkoły podstawowej  - wyjaśnia dyrektor placówki Bożena Basa. Udział w strajku bierze również Szkoła Podstawowa w Ujeździe Górnym, która w tych dniach zapewnia zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów w godzinach zajęć lekcyjnych.

Strajk. Co z egzaminami?

Jak zapewniał na niedawnym spotkaniu w Domu Kultury w Środzie Śląskiej Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk: - Jestem przekonany, że egzaminy się odbędą. Tą nieśmiałą nadzieję można pokładać w dzisiejszych, jutrzejszych może pojutrzejszych rozmowach. Po drugie myślę, że Ci, którzy deklarują, dochodzą swoich racji finansowych uważając za skromne, kiedy dojdzie do terminu egzaminów, tak jak zadeklarowali, postanowią pojawić się na egzaminie gimnazjalnym / ósmoklasisty. Kolejnym zabezpieczeniem są na razie projekty, które zostały zaproponowane przez Ministra Edukacji Narodowej. Pozwalają one sięgnąć po inne osoby, czyli zastąpić nauczycieli. Dyrektorzy będą mieli możliwość zaczerpnąć pomocy od osób spoza szkół, a kto to będzie? M.in. nauczyciele z innych szkół, emeryci, pracownicy kuratorium, pracownicy innych instytucji takich jak biblioteki, ośrodki doskonalenia i jak będzie trzeba to zbudujemy korpus ludzi dobrej woli – poinformował Dolnośląski Kurator Oświaty.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

 
 

 
Komentarzy (120)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ludzie zazdrościcie rolnikom że dostaną dotacje .Gwarantuje że Nauczyciel nie dałby rady

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie zazdroszczę rolnikowi dopłat, tylko nie rozumiem gry Rządu gdy mówi im że nie ma środków na podwyżki a za chwilę wyciąga nowy program darowizny w innej dziedzinie......

This comment was minimized by the moderator on the site

DAROWIZNA TO TRZYNASTKA WYPŁACANA DLA NAUCZYCIELI ZA NIC.

This comment was minimized by the moderator on the site

W służbach, urzędach, sejmie i teraz emeryci! Proszę jakie bogate Państwo mamy.

This comment was minimized by the moderator on the site

WSPÓŁCZUJĘ UCZNIOM !!

This comment was minimized by the moderator on the site

Jako mieszkaniec Środy przepraszam naszych nauczycieli za niektóre wpisy, które pojawiły się na tym forum. Mam nadzieję, że przynajmniej część z tych wpisów to trolle skierowanie „na odcinek” internetowej propagandy, a nie nasi sąsiedzi, którzy wstali rano i poczuli nagle jakąś wyjątkową nienawiść do tej grupy zawodowej, podsyconą spacerem pod szkołą i zazdrością o cuda techniki należące do średzkich pedagogów…
Pozdrawiam Redakcję.

This comment was minimized by the moderator on the site

Przepraszaj ale za siebie tu co niektórzy piszą prawdę i niema czemu się dziwić rodzice są wściekli że takie zamieszanie się narobiło z tym strajkiem bo to Strajk Polityczny a nauczyciele niestety zostali wciągnięci w to i ślepo idą za Brodniarzem no ale jeżeli brodniarz da nauczycielom wypłaty to sądzę że każdy by ptotestował .Szkoda że Niema już Nauczycieli z Powołania [*]

This comment was minimized by the moderator on the site

Kiedys byla weryfikacja nie kazdy mogl byc nauczycielem.Liczyla sie wiedza,osobowosc,zangazowanie,preferencje.Dzis jest inaczej,kazdy moze byc nauczycielem,jak nie wiem co ze soba zrobic to moge byc nauczycielem.Fajnie ,wakacje,ferie 18 godzin pracy w tygodniu.I tylko wymagania,nie adekwatne do sytuacji.Wasz strajk odbywa sie kosztem uczniow.Powinni was wszystkich zwolnic i zatrudnic tych ktorzy chca pracowac.

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeśli nauczyciele są tak biedni to dlaczego wielu z nich mieszka w sowich domach a nie w blokowiskach jak my?

This comment was minimized by the moderator on the site

Wystarczy zobaczyć na szkolny parking jakie auta stoją niektóre z salonu i jaka marka nie tak jak my starymi. I twierdzą, że bieda

This comment was minimized by the moderator on the site

Znam nawet takiego co codziennie, godzinnie ma 50zł w portfelu! I nie wiadomo czy to te z poprzedniego dnia czy nowe?

This comment was minimized by the moderator on the site

Co niektórzy się jeszcze Buduja i z czego żeby dostać kredyt musisz dobrze zarabiać tak ! Ja pracuje mąż pracuje i nie możemy dostać kredytu to jak to jest Nie widać żeby było nauczycielą tak źle skoro domy stawiają albo auta kupują powyżej 30tys

This comment was minimized by the moderator on the site

Bo nabierzcie rat za drobnice to i zdolność spada. Qwa telewizor 60cali, konsola no bo dla dziecka, telefon przecież dają w sieci ale trzeba płacić, samochód można taniej ale jak już to poszaleć lux torpeda 8letnia oczywiście marka premium itp. Oh ludzie, kapitalizm, chciwość, chęć posiadania i zwykła zazdrość bo sąsiad.

ING świetnie to przedstawił w reklamie. Polecam.

This comment was minimized by the moderator on the site

I tu się mylisz

This comment was minimized by the moderator on the site

Proponuję ukaz , wszyscy nauczyciele do ziemianek.

This comment was minimized by the moderator on the site

Mówisz o domach nauczyciela.
No nie wszyscy w domach, bo za darmo od miasta mieszkania w kamienicach niektórzy dostali.

This comment was minimized by the moderator on the site

Malo tego furkami byle jakimi tez nie jezdza

This comment was minimized by the moderator on the site

A ty wozem drabiniastym jeździsz ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Niestety 20-letnim autem

This comment was minimized by the moderator on the site

Większość o której mówię idzie w zaparte za słowami ZNP nawet nie wiedząc po co tak naprawdę wybuchł ten strajk. Opozycja ma w garści Broniarza, strajk nie ma na celu reformy edukacji ale próbę obalenia obecnego rzadu. Przejrzyjcie na oczy i zacznijcie myśleć samodzielnie, to nie jest komuna i płaca za „czy się stoi czy się leży...” jeżeli nauczycielom jest tak bardzo źle to mogą zmienić zawód i znaleźć inny bo nie ma ludzi nie do...

Większość o której mówię idzie w zaparte za słowami ZNP nawet nie wiedząc po co tak naprawdę wybuchł ten strajk. Opozycja ma w garści Broniarza, strajk nie ma na celu reformy edukacji ale próbę obalenia obecnego rzadu. Przejrzyjcie na oczy i zacznijcie myśleć samodzielnie, to nie jest komuna i płaca za „czy się stoi czy się leży...” jeżeli nauczycielom jest tak bardzo źle to mogą zmienić zawód i znaleźć inny bo nie ma ludzi nie do zastąpienia. Nikt nikogo nie oszukał i obecni nauczyciele wybierając się na studia wiedzieli jak wyglądają płace. 1000 złotych nie będzie bo to nie jest cel strajku, celem strajku jest obalenie rzadu. Czy płace były inne za rządów PO? To dlaczego dopiero teraz strajkujecie? Przekaz dla rozumnych, głupich i tak będzie większość.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Droga Pani. Jest pani pewna tego, że nie powtaRZA CUDZYCH ARGUMENTÓW, tj. TVP, która jest tubą propagandową PIS. w TYM SAMYM TONIE PEWNA POSŁANKA POKRZYKIWAŁA Z MÓWNICY SEJMOWEJ "NIECH JADĄ" o strajkujących lekarzach. Wyjechali bo rząd uważa że nie trzeba lekarzom płacić tak ,żeby zechcieli zostać. Jak się to odbiło na naszej możliwości leczenia już wiemy, Co się stanie z edukacją dopiero się dowiemy

This comment was minimized by the moderator on the site

A Tusk PO mało naobiecywali wszystko nauczycielom pozabierali za czasów swojego panowania i co pasowało wam ?

This comment was minimized by the moderator on the site

Nauczyciele to najbardziej uprzywilejowana grupa zawodowa, nie znam nikogo prócz nauczycieli kto pracowałby 18 godzin w tygodniu + 15 min pod szkolną kopiarka skanując gotowe zadania i nazywałby to ciężka praca. Dzisiaj schemat działania większości nauczycieli opiera się na tym żeby pójść odbębnić w szkole do 12 czytając podręcznik i zadając do domu a później wrócić i prowadzić nieopodatkowane korepetycje.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

Czysty lans, a skąd Komendant Straży Miejskiej daruje środki dla Policji, przecież jest uzależniony od tego co...
A ostatecznie po 2cosoby a tam juz jest zgromadzeniecwszystkim po 5 tys kary dalbym
Ruskiej Bondaj skomentował/a Lokalną policję też trzeba wspierać!
Witam. Śmiem postawić śmiałą hipotezę , że czasy takie mamy nie patrząc na zachowanie minimum elegancji każdy ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.03.2020 14:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT - NAJLEPSZE CENY - ZADZWOŃ ~!~ SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obraz…

03.03.2020 13:50 wrote:

Fizjoterapeuta, Trener Personalny zaprasza na  FizjoTrening. ?To autorski trening; łączący pracę rąk fizjoterapeuty? z Twoim indywidualnym…

18.02.2020 12:40 wrote:

Kupię Starą Porcelanę, Obrazy, Ceramikę, Szkło, Kryształy, Zegary, Zegarki, Kufle, Figury, Figurki, Rzeźby, Biżuterię, Srebro, Zegarki, Sta…