poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Rozpoczęły się szczepienia średzkich policjantów

Rozpoczęły się szczepienia średzkich policjantów

Wt, 30.03.2021 11:18
 •  

W sobotę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. Piętnastoosobowa grupa funkcjonariuszy przyjęła pierwszą dawkę szczepionki, dając tym samym przykład odpowiedzialności za zdrowie swoje, najbliższych, ale również wszystkich mieszkańców powiatu średzkiego.


Należy podkreślić, że szczepienie jest niezwykle istotne dla poprawy bezpieczeństwa powszechnego. Wśród policjantów, którzy chcą w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 był Komendant Powiatowy Policji podinsp. Dariusz Smoliński wraz ze swoim Zastępcą kom. Piotrem Marcinowem.

Obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest właśnie przyjęcie szczepionki, dzięki której możemy uchronić siebie oraz swoje rodziny przed zarażeniem koronawirusem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakie są z tym związane.

Dzięki uzyskaniu odporności, mundurowi w pełni będą mogli realizować ustawowe zadania jakimi są ochrona życia i zdrowia obywateli, a także dbałość o ich bezpieczeństwo, a codzienna służba nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zdrowotnym. Policjanci będą również mogli uchronić przed poważnymi konsekwencjami, które związane są z przebiegiem COVID-19, swoje rodziny i bliskich.

Musimy wszak pamiętać, że w związku interwencjami, jakie podejmują policjanci, dbając każdego dnia o bezpieczeństwo obywateli, narażają oni życie i zdrowie osób ze swojego najbliższego otoczenia, które mogą nieświadomie zarazić.

Jak twierdzą specjaliści w zakresie zwalczania chorób zakaźnych, przyjęcie szczepionki jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem. Potwierdzeniem tych słów jest sytuacja służb medycznych, które zaszczepione zostały jako pierwsze, co pozwoliło wśród medyków bardzo zniwelować ryzyko zachorowania na COVID-19 i niebezpiecznych dla życia i zdrowia konsekwencji z tym związanych.

Za przykładem Komendanta oraz jego Zastępcy szczepionkę przyjęli kolejni policjanci. To funkcjonariusze pełniący funkcje w rożnych pionach i na różnych stanowiskach, w szczególności z tzw. pierwszej linii. Niebawem kolejna grupa funkcjonariuszy otrzyma pierwszą dawkę

Pamiętajmy, że szczepienie policjantów jest niezwykle ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają, podejmując każdej doby tysiące interwencji w najróżniejszych sprawach.

Źródło: asp. szt. Marta Stefanowska
KPP Środa Śląska

431 79808

431 79806

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 13 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 13 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 16 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 17 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…