środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. OSP Malczyce Fot. OSP Malczyce

Samochód w Odrze, kolizja, pożar kombajnu [raport strażaków]

Pn, 09.08.2021 10:11
 •  

Od 02.08.2021r. do 08.08.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 16 zdarzeń;  1 pożaru, 13 miejscowych zagrożeń, 1 izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego oraz 1 alarmu fałszywego.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Charakterystyczne zdarzenia to:

03.08.2021 r. do SK KP wpłynęła informacja o pomocy dla Pogotowia Ratunkowego w otwarciu mieszkania w jednym z budynku na terenie miasta Środa Śląska – osoba poszkodowana znajdowała się za drzwiami w korytarzu, co uniemożliwiało udzielenie pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na dotarciu do mieszkania przez okno budynku przy użyciu dwóch drabin  nasadkowych, wpuszczeniu ratowników medycznych do środka, którzy udzielili pomocy osobie poszkodowanej.

05.08.2021 r., Malczyce – niedaleko przeprawy promowej w rzece znajduje się pojazd, który jest częściowo zanurzony. W środku brak osób poszkodowanych.  Działania zastępów polegały na wyciągnięciu pojazdu z wody, przeszukaniu pobliskiego brzegu rzeki pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych, zabezpieczeniu pojazdu oraz przekazaniu przybyłej na miejsce Policji.

06.08.2021 r., autostrada A4 - doszło do kolizji 3 samochodów osobowych i ciężarowego, pojazdami podróżowało 5 osób. Jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Ruch na drodze w kierunku Wrocławia całkowicie zablokowany. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów co stwarzało zagrożenie dla ratowników podczas działań w miejscu akcji.

07.08.2021 r. – podczas koszenia pszenicy doszło do zapalenia się kombajnu, operator maszyny częściowo przygasił pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej przed przybyciem zastępów na miejsce zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na miejsce objęte pożarem, po całkowitym ugaszeniu sprawdzono maszynę po kątem innych zarzewi ognia. Maszyna została przekazana właścicielowi.

7 sierpnia pięcioosobowy zastęp ze średzkiej jednostki został zadysponowany do Grecji, w ramach modułu gaszenia pożarów lasów z ziemi  GFFFV.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej
Dyżurny Stanowiska Kierowania

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  5 godzin temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 5 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…