wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. OSP Malczyce Fot. OSP Malczyce

Samochód w Odrze, kolizja, pożar kombajnu [raport strażaków]

Pn, 09.08.2021 10:11
 •  

Od 02.08.2021r. do 08.08.2021 r. w  rejonie działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej doszło do 16 zdarzeń;  1 pożaru, 13 miejscowych zagrożeń, 1 izolowanego zdarzenia ratownictwa medycznego oraz 1 alarmu fałszywego.


Charakterystyczne zdarzenia to:

03.08.2021 r. do SK KP wpłynęła informacja o pomocy dla Pogotowia Ratunkowego w otwarciu mieszkania w jednym z budynku na terenie miasta Środa Śląska – osoba poszkodowana znajdowała się za drzwiami w korytarzu, co uniemożliwiało udzielenie pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na dotarciu do mieszkania przez okno budynku przy użyciu dwóch drabin  nasadkowych, wpuszczeniu ratowników medycznych do środka, którzy udzielili pomocy osobie poszkodowanej.

05.08.2021 r., Malczyce – niedaleko przeprawy promowej w rzece znajduje się pojazd, który jest częściowo zanurzony. W środku brak osób poszkodowanych.  Działania zastępów polegały na wyciągnięciu pojazdu z wody, przeszukaniu pobliskiego brzegu rzeki pod kątem ewentualnych osób poszkodowanych, zabezpieczeniu pojazdu oraz przekazaniu przybyłej na miejsce Policji.

06.08.2021 r., autostrada A4 - doszło do kolizji 3 samochodów osobowych i ciężarowego, pojazdami podróżowało 5 osób. Jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Ruch na drodze w kierunku Wrocławia całkowicie zablokowany. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego, ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów co stwarzało zagrożenie dla ratowników podczas działań w miejscu akcji.

07.08.2021 r. – podczas koszenia pszenicy doszło do zapalenia się kombajnu, operator maszyny częściowo przygasił pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej przed przybyciem zastępów na miejsce zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na miejsce objęte pożarem, po całkowitym ugaszeniu sprawdzono maszynę po kątem innych zarzewi ognia. Maszyna została przekazana właścicielowi.

7 sierpnia pięcioosobowy zastęp ze średzkiej jednostki został zadysponowany do Grecji, w ramach modułu gaszenia pożarów lasów z ziemi  GFFFV.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej
Dyżurny Stanowiska Kierowania

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 5 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…