czwartek 09.07.2020

Imieniny: Lukrecji Weroniki

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Samochód w rowie i wypadek na A4 - interwencje strażaków

Samochód w rowie i wypadek na A4 - interwencje strażaków

01.10. 2018

27 września, około godziny 21:00, na jednej z lokalnych dróg w okolicy miejscowości Lutynia, miało miejsce zdarzenie z udziałem samochodu osobowego.

- Prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, kierujący samochodem osobowym marki Subaru wypadł z drogi, tym samym wpadając do przydrożnego rowu. Autem podróżowały dwie osoby. Poszkodowana została 19 -letnia kobieta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwsze pomocy poszkodowany, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu butli z gazem – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar pola i ambony

28 września straż pożarna została wysłana do miejscowości Źródła, gdzie wskutek pożaru spalone zostało około 0,7 ha pola oraz drewniana ambona.

Niebezpieczny gzyms

Tego samego dnia strażacy zostali wysłani do jednego z kościołów w Środzie Śląskiej.

- Osoba zgłaszająca twierdziła, że na kościele uszkodzony został betonowy gzyms, który może w każdej chwili spaść, stwarzając zagrożenie dla przechodnich osób. Strażacy przy pomocy podnośnika  ściągnęli wysuniętą z budynku cegłę, która stwarzała zagrożenie – informuje D. Domaradzki.

Wypadek na A4

29.09.2018 r. do KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zawiadomienie o wypadku drogowym na autostradzie A4 (w stronę Wrocławia), pomiędzy węzłami Kostomłoty –Kąty Wrocławskie.

- Na miejscu stwierdzono wypadek samochodowy z udziałem 3 samochodów osobowych oraz ciężarówki.  W wypadku ranna została 40- letnia kobieta, która po otrzymaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy została przekazana zespołowi kartki pogotowia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i udzieleniu pierwszej pomocy. Wskutek zdarzenia zniszczeniu uległy samochody osobowe, ciężarowy oraz barierka ochrona. Starty oszacowano na około 60 tys. zł.  - wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

Podpalenie śmieci

W  minioną niedzielę, 30 września, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze śmietników w miejscowości Środa Śląska.

- Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej, który na miejscu potwierdził zgłoszenie. Pożar dotyczył odpadów w metalowych pojemnikach na śmieci. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie - informuje Dariusz Domaradzki.

Pożar na śmietnisku w Prochowicach

30 września, około godziny 07:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze hali w miejscowość Prochowice.

- Na miejscu ustalono, że w miejscowości Prochowice przy ul. Kościuszki, pali się jeden z budynków na terenie firmy zajmującej się utylizacją odpadów. Strażacy podjęli rutynowe działania, pożar został ugaszony – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne / Kostomłoty News

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

niedawno czytałem art że A4 jest należy do najbardziej niebezpiecznych dróg - czy szanowni kandydaci mają jakieś pomysły żeby było bezpieczniej ?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Cześć wszystkim. Jestem tutaj, aby zeznawać, jak dostałem moją pożyczkę od pani Valeria Ali po tym, ...
Może będzie promesa (pieniądze) na szpital w Środzie Śl.Pan Prezydent na pewno przyjedzie do nas! Je...
Który to przepis zabrania ujawniania miejscowości w której ujawniono narkotyki ?
Paciorek odmow żeby Pucek się nie dowiedział kto się podszywa pod niego

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…