piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Sąsiad nie reagował na wołanie. Okazało się, że nie żyje (z raportu strażaków)

Sąsiad nie reagował na wołanie. Okazało się, że nie żyje (z raportu strażaków)

Śr, 11.09.2019 13:59

Do jakich zdarzeń wzywani byli w ostatnim czasie nasi strażacy? Oto niektóre z nich. 

Pożar słomy

2.09.2019 r. (przed godziną 21:00) dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dot. pożaru sterty słomy na terenie gminy Miękinia. - Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej, które na ogień podały dwa prądy wody. Celem zmniejszenia pożaru podzielono stertę o wymiarach 10 m długości o 2 m wysokości na mniejsze części. Starty oszacowano na około 2000 złotych - informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik KP PSP.

Gniazdo szerszeni

3.09.2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Kostomłotach otrzymała zgłoszenie dot. gniazda szerszeni zlokalizowanego na poddaszu mieszkania. Znajdujący się na strychu kokon owadów zagrażał lokatorom. Działania strażaków polegały na spryskaniu gniazda środkiem owadobójczym oraz usunięciu kokonu.

Kolizja na A4

5.09.2019 r. (po godzinie 12:00) na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia zderzyły się dwa pojazdy. - Prawdopodobnie wskutek nie zachowania bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem kierujący samochodem osobowym marki Opel uderzył w tył samochodu ciężarowego. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którym był kierowca samochodu osobowego, uskarżający się na ból w odcinku kręgosłupa szyjnego - wyjaśnia rzecznik.

Działania prowadził również zarządca drogi, który zabezpieczył rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne.

Przewrócone rusztowanie

5.09.2019 r. (około godziny 14:00) dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dot. wywróconego rusztowania w Środzie Śląskiej przy ul. Legnickiej, które blokuje przejście chodnika. - Piesi celem ominięcia przeszkody, zmuszeni byli wchodzić na jezdnię, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu. Działania strażaków polegały na częściowym rozebraniu rusztowania celem udrożnienia przejścia chodnikiem - informuje D. Domaradzki.

Sąsiad nie reagował na wołanie

Dyżurny KP PSP w Środzie Śl. otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Wilkowa Średzkiego, który twierdził, że przez okno mieszkania widzi leżącego na podłodze sąsiada, który nie reaguje na wołanie.

- Przed przyjazdem na miejsce zastępu straży pożarnej sąsiedzi otworzyli drzwi ustalając, że mężczyzna nie żyje - mówi rzecznik straży.

Na miejsce wezwano lekarza, który stwierdził zgon mężczyzny.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Joanna powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił  21.II.2021 r /niedziela/godz.17,52 na telefon stacjonarny właśnie ten numer 41 336... godzinę temu.
 • Zadowolona powiedział(a) Więcej
  To chyba przesada  !!!! Ten Pan chyba przekreślony !!!! Już pokazał swoje rządy i mu podziękowano .... 2 godziny temu.
 • Krz powiedział(a) Więcej
  Na szczęście on nie musi być jakimś Krajewskim. 5 godzin temu.
 • z miasta powiedział(a) Więcej
  do mnie ostatnio dzwonił kilka razy na komórkowy i stacjonarny - chyba nie notuje gdzie dzwoni :-) 5 godzin temu.
 • mysza powiedział(a) Więcej
  Do mnie też dzwonił i zastanawiam się skąd on ma numery do mieszkańców powiatu, od razu pytał czy... 5 godzin temu.
 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM