wtorek 21.01.2020

Imieniny: Agnieszki Jaroslawa

 

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

„Śladami Gerharta Hauptmanna”. Wycieczka Klubu Europejskiego

„Śladami Gerharta Hauptmanna”. Wycieczka Klubu Europejskiego

22.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

Członkowie Klubu Europejskiego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Środzie Śląskiej, wraz z opiekunami Ewą Ek i Pawłem Wenderskim, 15 listopada wzięli udział w wycieczce „Śladami Gerharta Hauptmanna” zorganizowanej przez Małgorzatę Urlich- Kornacką, znaną germanistkę i przewodniczkę po Dolnym Śląsku.

Hauptmann, który urodził się 15 listopada 1862r. to postać nietuzinkowa - niemieckojęzyczny literat, noblista, bywalec salonów przedwojennego Wrocławia. Pani przewodniczka pokazała nam miejsca, gdzie młody Gerhart chodził do szkoły, kształcił się w Królewskiej Akademii Sztuki oraz odwiedzał prostych ludzi, a nawet osadzonych w więzieniu stolicy Dolnego Śląska i gdzie wyostrzył swój zmysł obserwacji, niezbędny dla pisarza naturalisty. Hauptmann dla naszych klubowiczów stanowi przykład  człowieka, który z przeciętnego ucznia przeobraził się w słynnego dramaturga, nagrodzonego przez Komitet Noblowski dzięki swemu uporowi, pasji pisania i pracy nad sobą.

Trasa wycieczki prowadziła przez malowniczą starówkę Wrocławia i była bardzo interesująca dla licznych uczestników tej literackiej wyprawy.

Organizatorzy

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację