piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //„Śpiąca królewna” w alternatywnej wersji
W niedzielę w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej odbyła się premiera spektaklu „Śpiąca królewna”. Przedstawienie  przygotowała grupa teatralno-kabaretowa TeKa ze Środy Śląskiej.

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Przygotowania do spektaklu trwały rok, a sam termin premiery był wielokrotnie, głównie za sprawą pandemii, przekładany. Pierwsza część przedstawienia nawiązuje do znanej baśni Charles’a Perraulta, druga z „przymrużeniem oka” traktuje o czasach współczesnych - pandemii i służbie zdrowia. Obie części łączy postać śpiącej królewny. 

Scenariusz to dzieło Małgorzaty Boguckiej, opiekunki i mentorki grupy. – Decyzja o tym, że będzie to spektakl o śpiącej królewnie została podjęta wspólnie już podczas pierwszego spotkania reaktywowanej grupy. Nawiązaliśmy w ten sposób do  „Kopciuszka", który grupa pokazała jeszcze w domu kultury i do którego mamy szczególny sentyment. Postanowiliśmy, że zaadaptujemy kolejną bajkę na spektakl dla dorosłych i że nawiążemy do naszych, covidowych czasów, bo są one niezwykle, mocno wpływające na nasze życie. Wtrącenia pseudopolityczne są przy tym niewiele znaczące – mówi Bogucka.

Członkowie grupy to mieszkańcy powiatu, nie związani na co dzień z aktorstwem i teatrem. – Po długiej przerwie grupa, mimo ogromnego entuzjazmu, potrzebowała sporo czasu, aby wpaść w rytm prób i domowej nauki tekstów. Myślę, że spektakl był udany, tym bardziej, że wiem, ile i co jego uczestnicy musieli poświęcić, aby wszystko się udało. Oczywiście były wpadki, ale moim zdaniem zabawne. Jestem dumna z naszych aktorów i myślę, że jeszcze nie pokazali wszystkiego na co ich stać. Każda taka inicjatywa, która łączy nawet najmniejszą grupę we wspólnym, społecznie pozytywnym celu jest godna uznania i poparcia - dodaje opiekunka TeKi.

W przedstawieniu wystąpili: Marta Prymas, Anna Nawałka, Honorata Krawczyk, Małgorzata Pauka, Robert Warzecha, Artur Bogucki, Zbigniew Wyrwisz, Sebastian Burdzy i Andrzej Bielski. Za oświetlenie i nagłośnienie odpowiadał Paweł Kozioł. Dochód ze sprzedaży biletów na sobotni spektakl zostanie przeznaczony na wyposażenie zaplecza teatralnego Centrum.

Z dużym prawdopodobieństwem „Śpiąca królewna” zostanie wystawiona jeszcze raz w styczniu. Informacje na ten temat będzie można znaleźć na facebook'u Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej.

(RFP)

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 5 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 9 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…