wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP

„Śpiąca królewna” w alternatywnej wersji

Śr, 22.12.2021 12:21

W niedzielę w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej odbyła się premiera spektaklu „Śpiąca królewna”. Przedstawienie  przygotowała grupa teatralno-kabaretowa TeKa ze Środy Śląskiej.


Przygotowania do spektaklu trwały rok, a sam termin premiery był wielokrotnie, głównie za sprawą pandemii, przekładany. Pierwsza część przedstawienia nawiązuje do znanej baśni Charles’a Perraulta, druga z „przymrużeniem oka” traktuje o czasach współczesnych - pandemii i służbie zdrowia. Obie części łączy postać śpiącej królewny. 

Scenariusz to dzieło Małgorzaty Boguckiej, opiekunki i mentorki grupy. – Decyzja o tym, że będzie to spektakl o śpiącej królewnie została podjęta wspólnie już podczas pierwszego spotkania reaktywowanej grupy. Nawiązaliśmy w ten sposób do  „Kopciuszka", który grupa pokazała jeszcze w domu kultury i do którego mamy szczególny sentyment. Postanowiliśmy, że zaadaptujemy kolejną bajkę na spektakl dla dorosłych i że nawiążemy do naszych, covidowych czasów, bo są one niezwykle, mocno wpływające na nasze życie. Wtrącenia pseudopolityczne są przy tym niewiele znaczące – mówi Bogucka.

Członkowie grupy to mieszkańcy powiatu, nie związani na co dzień z aktorstwem i teatrem. – Po długiej przerwie grupa, mimo ogromnego entuzjazmu, potrzebowała sporo czasu, aby wpaść w rytm prób i domowej nauki tekstów. Myślę, że spektakl był udany, tym bardziej, że wiem, ile i co jego uczestnicy musieli poświęcić, aby wszystko się udało. Oczywiście były wpadki, ale moim zdaniem zabawne. Jestem dumna z naszych aktorów i myślę, że jeszcze nie pokazali wszystkiego na co ich stać. Każda taka inicjatywa, która łączy nawet najmniejszą grupę we wspólnym, społecznie pozytywnym celu jest godna uznania i poparcia - dodaje opiekunka TeKi.

W przedstawieniu wystąpili: Marta Prymas, Anna Nawałka, Honorata Krawczyk, Małgorzata Pauka, Robert Warzecha, Artur Bogucki, Zbigniew Wyrwisz, Sebastian Burdzy i Andrzej Bielski. Za oświetlenie i nagłośnienie odpowiadał Paweł Kozioł. Dochód ze sprzedaży biletów na sobotni spektakl zostanie przeznaczony na wyposażenie zaplecza teatralnego Centrum.

Z dużym prawdopodobieństwem „Śpiąca królewna” zostanie wystawiona jeszcze raz w styczniu. Informacje na ten temat będzie można znaleźć na facebook'u Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej.

(RFP)

 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 18 minut temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 47 minut temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 10 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…