wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Spotkanie komendanta policji ze starostą i przedstawicielami sołtysów

Cz, 13.01.2022 17:05
 •  

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej odbyło się dziś spotkanie robocze komendanta powiatowego policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusza Smolińskiego ze starostą średzkim Krzysztofem Szałankiewiczem.


Spotkanie, którego tematem było bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu zorganizowano z inicjatywy Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, reprezentowane przez Rafaelę Sztukowską i Krystynę Lech.

- Poczucie bezpieczeństwa, to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Uczestnicy dzisiejszego spotkania stwierdzili, że sołtysi będący często swoistymi łącznikami pomiędzy mieszkańcami, a policją chętnie spotkają się z przedstawicielami średzkiej komendy, aby poruszyć tematy, z którymi udają się do nich mieszkańcy sołectw - podkreśla mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Celem rozmów było ustalenie terminów, charakteru oraz tematyki kolejnych spotkań, podczas których omówione zostanie bezpieczeństwo osób starszych, metody jakimi posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem oraz kradzieżą, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz sposoby zabezpieczenia mienia.

(rol/kpp)

 • 1
 • 1
 • 4
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 2 godziny temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…