poniedziałek 04.07.2022

Imieniny: Malwiny Odona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Spotkanie komendanta policji ze starostą i przedstawicielami sołtysów
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej odbyło się dziś spotkanie robocze komendanta powiatowego policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusza Smolińskiego ze starostą średzkim Krzysztofem Szałankiewiczem.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Spotkanie, którego tematem było bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu zorganizowano z inicjatywy Stowarzyszenia Forum Sołtysów Powiatu Średzkiego, reprezentowane przez Rafaelę Sztukowską i Krystynę Lech.

- Poczucie bezpieczeństwa, to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Uczestnicy dzisiejszego spotkania stwierdzili, że sołtysi będący często swoistymi łącznikami pomiędzy mieszkańcami, a policją chętnie spotkają się z przedstawicielami średzkiej komendy, aby poruszyć tematy, z którymi udają się do nich mieszkańcy sołectw - podkreśla mł. asp. Karol Dudziak z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Celem rozmów było ustalenie terminów, charakteru oraz tematyki kolejnych spotkań, podczas których omówione zostanie bezpieczeństwo osób starszych, metody jakimi posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem oraz kradzieżą, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz sposoby zabezpieczenia mienia.

(rol/kpp)

 • Piotr powiedział(a) Więcej
  Czy to aby nie przypadkiem dziura w Malczycach? 13 minut temu.
 • Kasanova powiedział(a) Więcej
  Ludzi gorszy los spotyka. Mają gdzie mieszkać i nie będę na pewno sponsorować im naprawy domu. Co innego jakby stracili dach nad głowa, póki co... 29 minut temu.
 • Władysław powiedział(a) Więcej
  Uwaga! Urząd Skarbowy już czyha na podatek od darowizny, ewentualnie powiększony o odsetki za zwłokę za ...
  47 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…