Wydrukuj tę stronę
Spotkanie opłatkowe Sybiraków i Kombatantów

Spotkanie opłatkowe Sybiraków i Kombatantów

18.12. 2018

„Choć z roku na rok nasza liczba maleje, cieszę się, że tu jesteśmy” – oznajmiła przewodnicząca związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych na spotkaniu opłatkowym w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Po krótkich przemowach i modlitwie, nie zabrakło czułych słów podczas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, głównie zdrowia – bo wszyscy obecni na tym spotkaniu wiedzieli jakie ono jest ważne. Dopisały nie tylko humory i uroczysta wigilijna atmosfera, ale także zaproszeni goście i liczne grono związkowców.

Patrząc na ludzi doceniających trzymany w swych dłoniach opłatek, dzielących się nim z nieukrywanym wzruszeniem, doceniając fakt bycia wśród zebranych, z pełną świadomością wypowiadając słowa życzeń – serce z wdzięcznością i serdecznością galopowało ku wspaniałym ludziom, których włos niejednokrotnie pokrył się szarą powłoką.

Jeśli macie jeszcze dziadków – uściskajcie ich mocno, dziękując za to, że są! Serdeczność zgromadzonych seniorów dosięgnęła również mojej osoby, nie zabrakło miłych słów i życiowych porad, które sprawiły, że poczułam się jak członek ich szanownej rodziny – autor.

(um) / fot. ug

Udostępnij ten artykuł: