sobota 20.04.2024

Imieniny: Czesława Agnieszki

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Spotkanie policjantów z dziećmi korzystającymi z półkolonii na terenie gminy Malczyce

SkomentujSpotkanie mundurowych z dziećmi korzystającymi z półkolonii to świetna okazja do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji, w tym spędzania czasu nad wodą!


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Troska o bezpieczny wypoczynek najmłodszych to jeden z celi, jaki przyświeca dzielnicowym. Dlatego też spotkali się oni z najmłodszymi, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kształtując jednocześnie prawidłowe zachowania oraz postawy w różnych sytuacjach: podczas wakacji; w miejscu i poza miejscem zamieszkania; podczas podróży; nad wodą i w górach; jak również pomagając dorosłym w pracach polowych.

Dzielnicowi wiele uwagi poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, przekonując o ich skuteczności.

Wiedząc, jakie zagrożenie może nieść ze sobą odpoczywanie nad wodą i kąpiel w niej, policjanci przestrzegali dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz wskazywali na najczęstsze przyczyny utonięć, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania.

Mundurowi przypomnieli też dzieciom, jak powinny postąpić, kiedy zaczepi je osoba nieznajoma oraz w sytuacji, kiedy się zgubią. Zwrócili również uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku oraz przestrzegali przed rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Dzieci podczas spotkania chętnie zadawały mnóstwo pytań, w rezultacie poruszonych zostało wiele tematów a dyskusjom nie było końca! Takie spotkania to świetna okazja do tego, aby rozmawiać z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Źródło: sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń
KPP Środa Śląska

431 196731

431 196730

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po sezon…

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

taxi stas

glory

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.