Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Średzcy funkcjonariusze zazdroszczą Wam tak świetnie wyglądającego komisariatu"

"Średzcy funkcjonariusze zazdroszczą Wam tak świetnie wyglądającego komisariatu"

14.05. 2019

Funkcjonariusze policji w Miękini, od 22  marca br. korzystają z nowo wyremontowanego posterunku  przy ul. Willowej. Dziś nastąpiło jego uroczyste otwarcie.

Budynek komisariatu został w pełni wyremontowany oraz wyposażony w nowoczesny sprzęt. Wejście  jest monitorowane. Na parterze znajdują się dwa garaże, które łącznie pomieszczą cztery pojazdy.  Budynek będzie ogrzewany gazowo. Na pierwszym piętrze jest nowoczesna dyżurka, pokoje funkcjonariuszy oraz pomieszczenie do odpraw.

Jak podkreślał dziś Komendant Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Dariusz Smoliński: - Średzcy funkcjonariusze zazdroszczą Wam tak świetnie wyglądającego i funkcjonalnego komisariatu.

W uroczystości otwarcia Posterunku Policji w Miękini udział wzięli m.in. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Starosta Powiatu Średzkiego Krzysztof Szałankiwicz, Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej Dariusz Smoliński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Robert Frąckowiak, Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Marek Wawrejko, funkcjonariusze policji oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczął komendant średzkiej policji, który wspomniał jak ważnym elementem jest dobrze wyposażona jednostka, podkreślając przy tym trud wykonywanej pracy. Dariusz Smoliński wspomniał również o przypadającej w tym roku rocznicy 100-lecia powołania przez Józefa Piłsudskiego Policji Państwowej.

Do życzeń przyłączył się również Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. - Chciałbym z okazji 100-lecia złożyć funkcjonariuszom policji serdeczne życzenia. Ten rok jest dla Was jubileuszowym, w którym będziemy wspominali Waszych poprzedników, piękne i wspaniałe tradycje, obyczaje oraz historię polskiej policji, ale pamiętamy również o nowoczesności. Modernizacja tego miejsca, w którym się znajdujemy pokazuje, że również w tym kierunku, nowych rozwiązań idziemy i to powinno cieszyć.

Swoje zadowolenie z funkcjonowania nowego komisariatu policji na Dolnym Śląsku wyraził również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu Robert Frąckowiak. - Chciałem serdecznie pogratulować tej inwestycji, chciałbym pogratulować władzom gminy, funkcjonariuszom policji, ale również mieszkańcom gminy Miękinia, że udało się z funduszy modernizacji służb mundurowych, budżetu państwa i gminy Miękinia zrealizować tę inwestycję.

Starosta Powiatu Średzkiego Krzysztof Szałankieiwcz przypomniał krótką historię powstawania budynku oraz wyjaśnił jak znaczącym krokiem jest jego modernizacja. - Szanowni Państwo, pamiętam jak w latach 70. powstawał budynek Posterunku policji w Miękini. Nie był on okazały, ale też gmina Miękinia liczyła wtedy około 10 tys. mieszkańców. Od tego czasu minęły cztery dekady, zmieniła się gmina Miękinia, zmieniły się wyzwania stojące przed policją. Jesteśmy na rogatkach Wrocławia,  jesteśmy też zagrożeni różnymi rodzajami przestępczości i konieczny był ten obiekt, który powstał w Miękini przy ul. Willowej, spełniający wymogi XXI wieku.

Odwiedziliśmy dziś niemal każdy zakamarek wyremontowanego komisariatu, zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jest schludnie, jasno, przestronnie i nowocześnie.

Funkcjonariuszom Posterunku Policji w Miękini życzymy spokojnej służby na rzecz mieszkańców gminy i całego powiatu.

(kb) / fot. kb

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jaki problem widzicie przeniesie się KPP do Miękini :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie przenoście nam "stolicy do Miękini ;-)

This comment was minimized by the moderator on the site

na świętego Dygdy ..... ha ha

This comment was minimized by the moderator on the site

a w ŚŚ kiedy będzie nowy komistariat ????

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.08.2020 20:26 wrote:

Zapraszamy wszystkich z pragnieniem rozważania Słowa Bożego (Biblii) na środowe spotkania w Środzie śląskiej o godzinie 18.00 Zainteresowa…

09.08.2020 15:53 wrote:

Kupie hale magazynowe z mozliwoscia przerobienia na chlodnie do 250m2…

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…